3 lutego 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Rodzaje i typy zabiegów dla mężczyzn

Medycyna estetyczna dla mężczyzn zdobywa w dzisiejszych czasach coraz większą popularność. Związane jest to z przełamywaniem stereotypów oraz nabieraniem przez panów świadomości, że takie zabiegi nie tylko nie są dla nich ujmą, ale poprawiają zdrowie i samopoczucie. Na co może liczyć mężczyzna, wybierając się do gabinetu medycyny estetycznej?

Bądź jak Brad Pitt

Medycyna estetyczna wśród płci męskiej przez wiele lat była w Polsce uważana za coś niemęskiego, niepotrzebnego i zbyt drogiego, wreszcie za coś zarezerwowanego wyłącznie dla gwiazd kina – choć w tym jest akurat ziarno prawdy, bo większość klientów takich gabinetów, to panowie wykonujący zawody medialne: prezenterzy, politycy, modele. Obecnie ok. ¼ wszystkich operacji i zabiegów plastycznych dotyczy mężczyzn. Choć ładny wygląd nie jest jedynym, ani głównym powodem zabiegów. Ważnym powodem są względy zdrowotne, np. duża nadpotliwość.

Jakim zabiegom najczęściej poddają się mężczyźni?

Fotoodmładzanie:  zabieg polegający na odmładzaniu skóry twarzy intensywnym impulsem światła. Dzięki temu są usuwane pajączki, rumień, trądzik, przebarwienia, plamy starcze i inne. Po takim zabiegu skóra wygląda o wiele młodziej, jest gładka i czysta.

Modelowanie sylwetki: składa się na nie wypełnianie ubytków żelem i odsysanie nadmiaru tłuszczu. W ten sposób można wymodelować brzuch, pośladki, narządy płciowe, łydki i inne.

Nadpotliwość: jeśli wydzielamy pot w ilości utrudniającej nam życie i normalne funkcjonowanie, to taki zabieg będzie dla nas dobrym rozwiązaniem lub pomocą w terapii. Efekty są widoczne już po tygodniu i utrzymują się przez kilka miesięcy, jest to więc świetna recepta na lato.

Powiększanie penisa: odbywa się ono za pomocą biokompatybilnego żelu na bazie kwasu hialuronowego, zatem jest to zabieg w pełni bezpieczny. Żel jest wstrzykiwany w odpowiednie miejsca penisa, a efekty widoczne są od razu.

Leczenie wypadania włosów: w pierwszej kolejności wykonywane jest badanie, które ma na celu ustalić powód wypadania lub osłabienia włosów. Następnie w oparciu o wyniki dobierana jest metoda leczenia. Najczęściej wybieraną i najskuteczniejszą metodą jest mezoterapia, polegająca na aplikowaniu podskórnie odpowiednich leków. Gabinet prowadzi także zabiegi przeszczepiania włosów.

Odmładzanie laserem frakcyjnym: jest to metoda polegająca na kontrolowanym uszkadzaniu skóry, aby pobudzić ją do regeneracji. W ten sposób powraca naturalne napięcie skóry, znikają zmarszczki, blizny, przebarwienia czy rozstępy – a skóra nabiera na nowo młodego wyglądu.

To nie jest panaceum

Warto pamiętać, że wiele efektów można uzyskać samodzielnie poprzez regularne ćwiczenia oraz właściwe zbilansowanie diety. O ile jednak takie działanie pomaga w procesie odchudzania czy modelowania sylwetki, o tyle przy innych potrzebach, jedyną mozliwościa jest skorzystania z zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej – radzi dr Pernak, prowadzący od wielu lat własny gabinet.