8 marca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Rodzaje kremów regeneracyjnych

Przesuszona lub problematyczna skóra, która wymaga natychmiastowej regeneracji jest zmorą wielu osób, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Nagłe obniżenie się poziomu wilgoci w pomieszczeniach oraz genetyczne uwarunkowania mogą spowodować znaczne pogorszenie się kondycji skóry. Pogłębieniu się mogą ulec również zmarszczki, które stają się wyjątkowo widoczne w okresie szczególnego przesuszenia skóry. Poznaj rodzaje kremów regeneracyjnych.

Dla kogo są kremy regeneracyjne?

Skóra pod wpływem warunków atmosferycznych, a także wraz z przemijającym czasem zaczyna tracić nawilżenie, a jej powierzchnia codziennie jest narażana na powstanie mikro uszkodzeń. Często stan skóry pogarsza się przez niewłaściwą pielęgnację lub jej zupełny brak, dodatkowy problem stanowią też uwarunkowania genetyczne, na które nie mamy większego wpływu.

Dlatego skórę należy wspomagać, korzystając z kremów regeneracyjnych, które znacząco poprawią jej stan i kondycję, a także pomogą zażegnać niektóre problemy skórne. Kremy regenerujące firmy Energy – fitoterapia pozwalają na dobranie naturalnych kosmetyków idealnie dopasowanych do potrzeb skóry, a ich skład bogaty w minerały i substancje odżywcze znacząco wpłynie na jej kondycję i wygląd.

Jakie są rodzaje i funkcje kremów regeneracyjnych?

Skóra sucha, wymagająca głębokiego nawilżenia potrzebuje kremów umożliwiających jej zmiękczenie i zregenerowanie przesuszonych tkanek. Posiadacze tego typu skóry często zmagają się z charakterystycznym swędzeniem, dlatego warto wybierać kosmetyki z dodatkiem ostryżu długiego, który łagodzi ten objaw. Dodatek miodunki lekarskiej pozwoli na zmiękczenie skóry, a alantoina zawarta w żywokoście lekarskim zregeneruje uszkodzone tkanki.

Pielęgnacja skóry problematycznej może być dość skomplikowana, ponieważ każdy nowy kosmetyk może zadziałać w sposób odwrotny od zamierzonego. Bardzo łatwo jest też „zapchać” skórę, co poskutkuje powstaniem wyprysków lub nawet uciążliwej wysypki. Dlatego dobrze jest wybierać pielęgnację możliwie jak najbardziej naturalną, bez dodatku substancji, które mogą łatwo zaszkodzić wrażliwej na zmiany skórze.

W kremach dla skóry, na której często pojawiają się zmiany skórne, takie jak trądzik, stany zapalne i wysypki alergiczne, powinny pojawić się wyciągi z roślin mających działanie lecznicze. Przelot pospolity, glistnik jaskółcze ziele, skrzyp polny czy przytulia właściwa to rośliny, które łagodzą wszelkie zmiany i problemy skórne i dodatkowo zapewniają niezbędną regenerację, której wymaga skóra borykająca się z wysypkami i trądzikiem.

Do kolejnej kategorii kremów regeneracyjnych należą kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry naczynkowej. Słaba wytrzymałość i elastyczność ścian naczyń krwionośnych prowadzi do ich pękania, co tworzy na skórze nieestetyczne czerwone „pajączki”, które nie zawsze uda się ukryć pod makijażem. Pomocne będzie również stosowanie kosmetyków zawierających perełkowiec japoński czy miłorząb japoński, które mają bardzo dobry wpływ na regenerację i trwałość naczyń krwionośnych, co zapobiegnie ich pękaniu.

Ostatnim typem skóry, który wymaga regeneracji jest skóra dojrzała, szczególnie narażona na utratę nawilżenia i elastyczności. Posiadaczom skóry dojrzałej zależy szczególnie na spowolnieniu procesów starzenia, a także na jej widocznym odmłodzeniu. Kosmetyki z dodatkiem lawendy lekarskiej lub wąkroty zwyczajnej pozwolą na odmłodzenie komórek skóry, przez co upływający czas nie będzie tak znacząco odbijać się na kondycji skóry.