20 października 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Rodzaje cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny nie jest przeznaczony jedynie dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Różne jego rodzaje powstały z myślą o ludziach, którzy chcą zdrowiej się odżywiać, dla alergików, sportowców, kobiet w ciąży i matek karmiących. Dietetycy doskonale zdają sobie bowiem sprawę z różnych wymagań swoich klientów i opracowują posiłki, które całkowicie spełniają ich oczekiwania.

Dla osób odchudzających się

Osoby, które pragną posiadać zgrabną sylwetkę, muszą zadbać o odpowiednią kaloryczność oraz właściwy skład swoich posiłków. Z pomocą przychodzą im wykwalifikowani dietetycy, którzy nie tylko opracują urozmaicone dania posiadające wymaganą ilość kalorii, ale także przygotują posiłki spełniające wymagania poszczególnych popularnych diet. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że spożywając tak opracowane posiłki uda mu się stracić na wadze. Catering dietetyczny ukierunkowany na odchudzanie jest szczególnie polecany dla osób, które nie mają czasu na komponowanie i przygotowywanie wartościowych posiłków, a także dla tych, którzy nie chcą ryzykować popełnienia błędów. Jest to także doskonała opcja dla osób pragnących jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy. W tego typu dietach można wybierać danie o różnej liczbie posiłków i kalorii, tak jak ma to miejsce np. w firmie cateringowej Salmix.

Dla alergików

Osoby cierpiące na alergie pokarmowe ze względów zdrowotnych nie mogą spożywać niektórych kategorii produktów. Nie jest jednak łatwo samodzielnie przygotować dania, które nie będą zawierały pewnych składników. Takie postepowanie wymaga dużej ilości wolnego czasu, wyszukiwania odpowiednich produktów oraz dokładnej analizy ich składów. Nie każdy ma czas i chęci niezbędne do codziennego wykonywania tych czynności. Brak wolnego czasu nie oznacza jednak, że alergicy muszą rezygnować z dobrego samopoczucia. Z pomocą może im bowiem przyjść catering dietetyczny opracowany specjalnie z myślą o ich indywidualnych wymaganiach. Wystarczy poinformować dietetyka o swoich wymaganiach, by otrzymywać gotowe pełnowartościowe posiłki, które będą źródłem dobrego samopoczucia.

Dla sportowców

Osoby, które często i regularnie uprawiają sport, zawodowi sportowcy i kulturyści, mają zupełnie inne wymagania co do ilości oraz jakości posiłków niż inni ludzie. Właśnie z myślą o nich powstał catering dietetyczny przeznaczony dla sportowców. W przypadku osób uprawiających wzmożony wysiłek fizyczny niezwykle ważna jest nie tylko wysoka wartość kaloryczna posiłków, ale także właściwie dobrane proporcje białek, tłuszczy i węglowodanów. Tylko odpowiednio dobrana kompozycja składników odżywczych pozwoli bowiem osobom aktywnym fizycznie na odpowiednie wyrzeźbienie sylwetki i masy mięśniowej oraz na osiąganie dobrych rezultatów w swojej dziedzinie sportu.