24 sierpnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Przygotuj się na lato! Idealnie gładka skóra dzięki depilacji laserowej

Latem idealnie gładka skóra to niemal must have. Z pomocą przychodzi depilacja laserowa. Zabieg, który zbiera coraz szersze grono zadowolonych klientów. Na czym polega depilacja laserowa? Czy zawsze jest dobry moment na jej wykonanie? Na co musisz uważać? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania owłosienia?

Depilacja laserowa polega na dostarczeniu do głębszych warstw skóry wiązki światła lasera diodowego. W zależności od rozmiarów mieszka włosowego oraz jego barwy (ilości melaniny) dostosowuje się rozmiar promienia. Laser podgrzewa mieszki włosowe tym samym doprowadzając do ich uszkodzenia i rozpadu. Z uwagi na różne fazy wzrostu włosów (anagen, katagen, telogen) niezbędne jest przeprowadzenie kilku serii. Laser najlepiej działa na włosy w fazie anagenowej. Włosy, które w momencie wykonywania zabiegu znajdują się w fazie katagenowej lub telogenowej nie zostają dostatecznie zniszczone. Należy odczekać kilka tygodni i powtórzyć zabieg.

Czy latem można wykonywać depilację laserową?

Jednym z przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej jest świeża, max. 3-tygodniowa opalenizna. Zaleceniem po zabiegu jest unikanie słońca przez minimum 3 tygodnie. Czy to oznacza, że depilacja laserowa latem jest niewskazana? Niekoniecznie. Usuwanie owłosienia laserem jest możliwe niezależnie od pory roku. Oczywistym jest jednak, że w czasie, kiedy słońce świeci najmocniej niezbędne jest przestrzeganie odpowiednich zasad. Dlaczego? Jak tłumaczy ekspert ze Studia Laser:

Po depilacji laserowej skóra jest podrażniona i w tym czasie może bardzo źle znosić ekspozycję na słońce. W Studio Laser korzystamy z najnowocześniejszych, oryginalnych laserów diodowych Light Sheer, które zdecydowanie minimalizują ryzyko tego rodzaju skutków ubocznych, jednak mimo to, wszystkie nasze klientki uczulamy, jak ważne jest unikanie wystawiania ciała na promienie słoneczne i  stosowanie kremów z filtrami UV. Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować bardzo silnymi podrażnieniami, a także powstawaniem nieestetycznych przebarwień.

Jeśli zatem chcesz skorzystać z depilacji laserowej – zrób to zanim nadejdą upały. Doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu jesienią lub zimą, kiedy ciało ukryte jest pod ubraniami. Latem podejdź do tematu z rozwagą. Uda, pachy, bikini – tak! Twarz i łydki – lepiej nie. Jednocześnie, niezależnie od depilowanej okolicy – koniecznie stosuj ochronę przeciwsłoneczną i unikaj wystawiania ciała na słońce.