Mycie głowy u fryzjera
19 grudnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Profesjonalne męskie szampony do włosów. Które z nich są najlepsze?

O włosy powinien dbać każdy, niezależnie od płci czy wieku. Na rynku istnieje wiele kosmetyków stworzonych z myślą o mężczyznach. Skład poszczególnych produktów różni się od siebie, dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniej formuły do potrzeb konkretnej osoby. Czym powinny cechować się profesjonalne szampony do włosów dla mężczyzn? Który z nich jest najlepszy?

Czym różnią się szampony męskie od damskich?

Składy kosmetyków dla kobiet i mężczyzn zwykle nie różnią się od siebie zbyt mocno. Męskie włosy są zazwyczaj znacznie krótsze, przez co mogą być w lepszym stanie. Nie należy jednak zapominać, że zadaniem szamponu jest głównie usuwanie zanieczyszczeń ze skóry głowy. Jedyną różnicą pomiędzy kosmetykami dla mężczyzn i kobiet może być zapach, który dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Produkty męskie cechują się wyrazistym, świeżym aromatem, podczas gdy te tworzone z myślą o płci pięknej zazwyczaj pachną kwiatami i słodkimi nutami.

Kosmetyki dla mężczyzn często są wielofunkcyjne, czego doskonałym przykładem są szampony koloryzujące do siwych włosów. Zwykle umieszcza je się także w charakterystycznych butelkach w kolorze czarnym o typowo męskiej szacie graficznej.

Dlaczego warto postawić na profesjonalne szampony?

Profesjonalne szampony zazwyczaj mają bogatsze składy niż ogólnodostępne, tanie produkty. Pozwalają one na uzyskanie efektu jak po wyjściu od fryzjera. Po ich użyciu włosy są odżywione i błyszczące. Wiele z szamponów z wyższej półki ma również działanie przeciwłupieżowe, a na rynku znaleźć można także preparaty maskujące siwe włosy.

Wybór odpowiedniego kosmetyku powinien bazować na potrzebach danej osoby. Jeśli nie borykasz się z problemami ze skórą głowy, dobrym pomysłem jest postawienie na uniwersalny produkt z popularnymi detergentami. Osoby wrażliwe lub alergicy powinni wystrzegać się składnika o nazwie kokamidopropylobetaina, który może powodować uczulenie, łupież i wypadanie włosów. W przypadku siwiejących mężczyzn doskonałym pomysłem będzie zastosowanie szamponów barwiących. Takie kosmetyki zawierają pigmenty, które pokrywają siwe włosy i sprawiają, że fryzura wygląda jak po wizycie u fryzjera.

Kosmetyki dla mężczyzn dostępne w takich sklepach, jak Wats, często zawierają również cenne olejki i witaminy. Wybierając konkretny produkt, warto skupić się na obecności panthenolu, ekstraktów z roślin czy nawilżającej gliceryny. W wielu profesjonalnych kosmetykach znaleźć można także mniej popularne składniki, które odżywiają i wygładzają włosy. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, często konieczne jest również skorzystanie z zestawu odżywek, szczególnie w przypadku mężczyzn o nieco dłuższej fryzurze.