4 maja 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Profesjonalna koloryzacja włosów tylko w salonie fryzjerskim

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim to najłatwiejszy sposób na piękny i trwały kolor w pełni zgodny z naszym zamierzeniem. Domowe malowanie zawsze może skończyć się przykrą niespodzianką, choć wciąż wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na niższe koszty. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym efekcie, oszczędzanie to najgorsze, co możemy zrobić…

Analiza kolorystyczna i profesjonalne doradztwo

Niewątpliwą zaletą koloryzacji włosów u fryzjera jest to, że nie jesteśmy zdani sami na siebie. Profesjonalny fryzjer jest w stanie dokonać analizy naszej urody, aby dobrać kolor, który nie tylko będzie z nią współgrał, ale też podkreśli jej atuty, np. wydobędzie barwę oczu. W doborze nowego koloru włosów ważne są niuanse. Każdy z nich ma wiele odcieni i tonów. Jeżeli myślisz o blondzie, nie jest wcale pewne, że każdy jego odcień będzie do Ciebie pasował. Ten, kto dobrze wygląda w kolorze słomkowym, nie musi świetnie się prezentować w platynie. Jeżeli myślisz o brązach, będzie ogromna różnica między łagodnym orzechem a głęboką czekoladą. Decydując się na koloryzację u fryzjera, możesz skorzystać z jego doświadczenia i doradztwa, a przede wszystkim fachowego oka.

Bezpieczeństwo i pielęgnacja włosa

Malowanie włosów w warunkach domowych zawsze jest ruletką. Może się zdarzyć, że zamarzymy o miedzianej rudości, a w efekcie uzyskamy włosy różowawe lub buraczkowe. W salonie fryzjerskim cały proces przebiega pod kontrolą profesjonalisty. Nawet jeżeli efekt będzie odbiegał od tego, co było zamierzone, dobry fryzjer dołoży wszelkich starań, aby wyciągnąć klienta z opresji.

Warto pamiętać, że na efekt farbowania ma wpływ wiele czynników: budowa naszego włosa, nawyki pielęgnacyjne, poprzednie zabiegi, a nawet zaburzenia hormonalne. Profesjonalista poprzedza koloryzację wywiadem i diagnozą włosa, a potem dobiera preparaty, które są dopasowane do tego, co dzieje się na naszej głowie. Wizyta powinna zakończyć się zaleceniami, które także są dyktowane potrzebami naszych włosów i konkretnego koloru. Warto przestrzegać tych porad – późniejsza pielęgnacja włosa jest równie ważna, co sam proces koloryzacji. Jeżeli chcesz oddać swoje włosy w dobre ręce, koniecznie zajrzyj do salonu www.cortedelsole.pl.