kosmetyki podologiczne
10 marca 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Preparaty podologiczne – przegląd produktów

Terapia jakichkolwiek schorzeń wymaga użycia odpowiednich preparatów stworzonych z myślą o konkretnym działaniu. Tak jest również w przypadku chorób dotyczących stóp. Z tego powodu specjaliści podczas swoich działań wykorzystują różnego rodzaju profesjonalne środki. Jakie preparaty podologiczne są dostępne na rynku? Do czego służą poszczególne rodzaje i kiedy warto je zastosować?

Dostępne preparaty podologiczne 

Na rynku znaleźć można różne preparaty podologiczne. Niektóre z nich mają za zadanie leczyć już powstały problem, a inne służą do zachowania odpowiedniej higieny i zapobiegania wystąpieniu różnego rodzaju chorób. Wśród preparatów podologicznych można znaleźć również środki wspomagające działania prowadzone podczas terapii w gabinecie.

W profesjonalnych sklepach podologicznych, takich jak Podolog24, można znaleźć środki o różnym działaniu. Wśród nich pojawiają się m.in. produkty hamujące krwawienie spowodowane wycięciem wrastającego paznokcia czy innych ran powstających w trakcie zabiegów. Takie preparaty stosowane regularnie umożliwiają również szybsze gojenie, działając przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Wśród produktów podologicznych można znaleźć również te, które pozwalają na zapobieganie np. wystąpieniu grzybicy. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy pacjent często przebywa np. na basenach czy siłowni. Wówczas ryzyko zachorowania zwiększa się, dlatego warto działać odpowiednio wcześnie i właściwie pielęgnować swoje stopy.

Preparaty podologiczne w wielu odsłonach 

Każdy preparat podologiczny różni się od pozostałych głównie pod względem składu. Warto jednak zwrócić uwagę także na konsystencję takich produktów. W przypadku stóp nakładanie lejących się płynów mogłoby być uciążliwe. Z tego powodu niektóre z profesjonalnych preparatów występuje w formie gęstej pianki. Taki środek można z łatwością nałożyć na miejsce objęte problemem. Co więcej, produkty podologiczne w piance są także bardzo wygodne i higieniczne. Dozuje się je za pomocą specjalnej końcówki, dlatego cała zawartość opakowania nie ma bezpośredniego kontaktu z dłonią pacjenta.

Dużą popularnością cieszą się również preparaty w postaci maści oraz kremów, których zadaniem jest zmiękczanie zrogowaciałego naskórka w okolicach dużego palca oraz na piętach. Takie specyfiki powinny stanowić podstawę regularnej pielęgnacji stóp, gdyż pomaga zachować im zdrowy wygląd. Dobry podolog pomoże w doborze produkty, który najlepiej sprawdzi się w określonym przypadku.