5 grudnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Medycyna estetyczne daje obecnie duże możliwości nie tylko w kwestii odmłodzenia, ale również oferuje zabiegi na twarz, które m.in. korygują jej owal, pomagają w pozbyciu się przebarwień, modelują usta i rewitalizują skórę. Ponadto, w ofertach klinik można znaleźć także zabiegi medycyny estetycznej na całe ciało i tym samym m.in. pozbyć się rozstępów, cellulitu, owłosienia, a także wyleczyć np. bruksizm lub nadpotliwość. Jakie konkretnie zabiegi warto zastosować i kiedy?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na twarz są najczęściej stosowane?

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz najczęściej kojarzą się z usuwaniem skutków starzenia się skóry. Likwidacja zmarszczek możliwa jest dzięki zabiegom takim jak mezoterapia igłowa, nici liftingujące PDO, osocze bogatopłytkowe, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego oraz odmładzanie z użyciem lasera. Dzięki nim skutecznie można usnąć m.in. zmarszczki pod oczami, nad górną wargą, pomiędzy brwiami, na czole, dekolcie, nosie itp. Warto jednak podkreślić, że popularne zabiegi na twarz to nie tylko te anti-aging, ale również wszystkie inne dotyczące twarzy.

Dużą popularnością cieszą się zabiegi związane z korektą owalu twarzy, które do modelowania wykorzystują, podobnie jak w zabiegach przeciwzmarszczkowych, np. osocze bogatopłytkowe, nici liftingujące PDO oraz laser. Z kolei w korygowaniu kształtu nosa najczęściej wykorzystywane są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego – podkreśla specjalista z Centrum Medycyny Estetycznej Dr Majewska z Lubania.

Ponadto, warto podkreślić, że medycyna estetyczna to także zabiegi na twarz np. z trądzikiem lub bliznami. Bardzo często w gabinetach wykonywane są terapie laserowe, peelingi chemiczne bądź terapia Acnelan. Z kolei, aby zredukować plamy i przebarwienia oraz wyrównać koloryt skóry przeprowadza się tzw. zabieg Cosmelan/Dermamelan. 

Zabiegi medycyny estetycznej na ciało – w jakich przypadkach warto je stosować?

Należy również podkreślić, że tak jak dużą popularnością cieszą się zabiegi na twarz, tak często wybierane są również zabiegi na całe ciało. Zainteresowaniem cieszą się te wspomagające leczenie takich przypadłości jak łysienie, nietrzymanie moczu, migrena, nadpotliwość bądź bruksizm. Dodatkowo, dzięki specjalistycznym terapiom w gabinecie medycyny estetycznej można skutecznie usunąć cellulit, rozstępy, blizny, zmiany skórne itp. To tutaj specjaliści rewitalizują skórę, a nawet potrafią usunąć tatuaż bądź makijaż permanentny. Zabiegiem medycyny estetycznej, który cieszy się także niesłabnącą popularnością jest depilacja laserowa, która pomaga zredukować owłosienie.