Pieluchomajtki
12 czerwca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Pomoce przydatne osobom z problemem nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu dotyczy głównie starszego pokolenia. Niestety borykają się z nim również osoby w średnim wieku i młodsze – zarówno kobiety i mężczyźni. Niestety to nie tylko problem fizyczny, ale także przeszkoda w budowaniu relacji z innymi, ponieważ wiąże się z nieprzyjemną wonią i dyskomfortem. Wyjaśniamy, jakie pomoce są dostępne dla osób, którym towarzyszy problem nietrzymania moczu.

Wkładki urologiczne

Wkładki urologiczne to specjalne wkłady wykonane najczęściej z materiału Silky Soft, które nakłada się (a właściwie nakleja) na powierzchnię własnej bielizny. Są dobrym wyborem w przypadku niewielkiego i średniego popuszczania moczu. Wkładki produkuje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a kształtem pasują do budowy anatomicznej okolic intymnych. Oprócz tego wyróżnia je elastyczność, dlatego są praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia.

Wkładki urologiczne występują w kilku rozmiarach. Ponadto poszczególne modele dostosowane są do stopnia popuszczania moczu, zapewniając adekwatnie szybką wchłanialność i nieprzeciekanie, a także świeżość poprzez hamowanie przykrych zapachów.

Jak mówi pracownik sklepu medycznego Rob – Med, prowadzącego sprzedaż wyrobów pomocnych w nietrzymaniu moczu: Wkładki urologiczne damskie i męskie posiadają mikroperełki, które zmniejszają ilość bakterii, dlatego oprócz dostarczenia komfortu, zapewniają higienę strefy intymnej. To bardzo ważne, ponieważ brak takiego systemu powodowałby choroby wrażliwych obszarów urologicznych pod wpływem wilgoci (moczu).

Pieluchomajtki dla dorosłych – alternatywa dla zwykłej bielizny

Pieluchomajtki przypominają wyglądem zwyczajną bieliznę. Różnią się jedynie sposobem zakładania  – w pasie należy zapiąć je za pomocą rzepów, które zapewniają komfort noszenia i pewność, że pieluchomajtki nie spadną. Przeznaczone są dla osób, u których problem wyciekania moczu jest przewlekły.

Sklepy medyczne oferują pieluchomajtki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, a ponadto różnicują swoje modele przeznaczone dla osób uprawiających sport i tych mniej aktywnych.  Obydwa z nich posiadają właściwości oddychające, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz i nie przyczyniają się do nadmiernego zapocenia skóry – szczególnie podczas podejmowania aktywności fizycznej. Pieluchomajtki dla dorosłych posiadają wskaźnik wilgoci, który informuje o tym, czy zbliża się czas wymiany, a także specjalny wsad, pochłaniający mocz.

Pampersy dla osób unieruchomionych

W nietrzymaniu moczu pampersy są dobrym rozwiązaniem dla osób unieruchomionych, czyli takich, które na przykład w wyniku niepełnosprawności lub operacji nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Pampersy wyposażone są w neutralizatory nieprzyjemnego zapachu, a także czujnik wilgoci. Dzięki regulacji za pomocą rzepów można dowolnie dostosować stopień przylegania do ciała tak, aby nie zwiększyć ryzyka wystąpienia odcisków lub zranień oraz zapewnić wygodę nawet podczas przebywania długi czas w pozycji leżącej.