Bielizna dla amazonek
15 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Po mastektomii. Bielizna dla amazonek

W niektórych przypadkach nowotworu piersi jedyną metodą leczenia jest mastektomia. Może ona mieć również charakter profilaktyczny. Robi się tak, kiedy kobieta ma predyspozycje do zachorowania na nowotwór i chce zawczasu się przed tym ochronić. Mastektomia może być dokonana na jednej lub obu piersi. Po takim zabiegu poprzednia bielizna nie będzie pasować, więc należy zakupić nowe modele.

Na czym polega mastektomia?

Mastektomia jest zabiegiem, który ma na celu usunięcie jednej lub obu piersi. Może być ona częściowa lub całościowa. Operację przeprowadza się jako metodę leczenia nowotworu piersi lub jako profilaktykę przed zachorowaniem na tę chorobę.

W wyniku tego zabiegu pacjentka traci swoje piersi. W późniejszym czasie jest możliwość wstawienia w to miejsce protez, które będą imitowały naturalny biust. Nie jest to obowiązkowe, jednak kobiety, które odczuwają z tego powodu dyskomfort, mogą na taki zabieg się zdecydować.

Jak żyć po mastektomii?

Wiele pacjentek odczuwa brak swojego naturalnego biustu. Jednym z krytycznych momentów może być pożegnanie się ze swoją bielizną. Dopóki nie przeprowadzi się zabiegu wstawienia protez, należy chronić tę część ciała. Istnieją sklepy, gdzie można nabyć bieliznę przeznaczoną właśnie osób po mastektomii.

Takie biustonosze niczym nie odstają od standardowej bielizny. Można kupić staniki, które wyglądają dokładnie tak samo jak te tradycyjne. Różnią się jedynie wnętrzem. Te przeznaczone dla Amazonek mają sprytnie usytuowane kieszonki na protezy. Są one usztywnione, podobnie jak sama miseczka. Dzięki temu z zewnątrz nie będzie możliwości, aby jednoznacznie ocenić, czy kobieta poddała się mastektomii.

Jakie są dostępne biustonosze dla kobiet po mastektomii?

Jak już zostało wspomniane, biustonosze dla Amazonek niewiele się różnią od tych standardowych.  Dostępne są modele bezszwowe, sportowe, bez fiszbin lub bez ramiączek. Te staniki pozwolą kobiecie zapomnieć o swoim dyskomforcie. Bielizna ta jest bardzo wygodna i pozwoli na nowo uwierzyć w swoje naturalne piękno.

Niektóre sklepy, jak na przykład Medicall, poza biustonoszami oferują także protezy piersi. To tymczasowe rozwiązanie dostępne jest w wielu rozmiarach, dlatego też każda kobieta będzie mogła wybrać preferowaną wielkość. Nie podrażniają one skóry i można je prać w pralce w ustawieniach dla delikatnej odzieży.