manicure
4 lutego 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Pielęgnacja paznokci – manicure i pedicure

Manicure i pedicure to zabiegi od lat cieszące się największą popularnością w salonach kosmetycznych. Dzięki nim nasze paznokcie odzyskają dawny blask, będą zdrowe i prawidłowo odżywione. Podczas zabiegu manicure kosmetyczka wyrówna skórki oraz paznokcie, a także wykona zabiegi pielęgnacyjne i je pomaluje. Podobne zabiegi wykona w trakcie pedicure. Sprawdź, na czym polega pielęgnacja paznokci.

Zdrowe, zadbane paznokcie to podstawa. O paznokcie u nóg możemy zadbać na wiele sposobów, między innymi wybierając zabiegi z zakresu pedicuru biologicznego, kosmetycznego lub leczniczego. Przyjrzyjmy się bliżej zabiegom manicure i pedicure.

Manicure

Aby wykonać prawidłowo manicure, należy w pierwszej kolejności zmyć stary lakier wacikiem nasączonym bezacetonowym zmywaczem. Następnie należy wymoczyć paznokcie w kąpieli mydlanej z dodatkiem soku z cytryny, dzięki czemu łatwiej odsuniemy skórki. Zastosujmy na nie preparat zmiękczający. Kolejny etap to piłowanie paznokci. Pamiętajmy, aby piłować każdy w tym samym kierunku. Skórki odsuwamy za pomocą drewnianego patyczka, a ich zgrubiałe fragmenty usuńmy za pomocą pilniczka piaskowego. Następnie na paznokcie kładziemy odżywkę, lakier, a na końcu preparat przyśpieszający wysychanie.

Alternatywą dla domowego manicuru jest wykonanie go w profesjonalnym salonie kosmetycznym, takim jak Studio Urody ManiQ. Proponuje ono swoim klientkom manicure biologiczny, polegający na stosowaniu jedynie papierowych lub szklanych pilniczków oraz drewnianych patyczków. W ramach kompleksowej usługi wykwalifikowana kosmetyczka usunie lakier, wykona peeling paznokci, delikatnie je skróci i opiłuje, odtłuszczy płytkę paznokciową, nałoży odżywkę i pomaluje paznokcie.

Pedicure

Jednym z rodzajów pedicure, wykonywanych w salonach kosmetycznych, jest pedicure kosmetyczny, inaczej zwany frezarkowym. W trakcie zabiegu stosuje się nowoczesną i bezbolesną frezarkę, dzięki której usuwany jest zrogowaciały naskórek ze stóp i okolic paznokci, bez powodowania skaleczeń.

Pedicure odbywa się w kliku etapach. Pierwszym jest odżywcza i zmiękczająca skórki kąpiel dla nóg. Kolejnym, nadanie kształtu paznokciom oraz usunięcie skórek, narastających na paznokcie.

Po usunięciu skórek, kosmetyczka użyje frezarki, w celu usunięcia zrogowaciałej skóry ze stóp, nałoży odżywczy balsam na stopy i na końcu wystylizuje paznokcie.

Warto zadbać o stan naszych paznokci u rąk i nóg. Zabiegi z zakresu manicure i pedicure służą bowiem nie tylko trosce o ich estetykę, ale także zdrowie.