10 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Pasty do zębów z bioinformacją

Higiena jamy ustnej to podstawa codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Chcąc kompleksowo zadbać o zęby, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, często testujemy różne specyfiki – pasty wybielające, wzmacniające szkliwo czy zapobiegające krwawieniu dziąseł. Coraz częściej rezygnujemy jednak z syntetycznych preparatów na rzecz produktów bazujących na składnikach roślinnych. Czym charakteryzują się bioinformacyjne pasty do zębów?

Czym są bioinformacyjne pasty do zębów?

Zanim przejdziemy do opisu składu i właściwości bioinformacyjnych past do zębów, warto zapoznać się z definicją bioinformacji. Jak sama nazwa wskazuje, termin ten odnosi się do informacji, które przekazywane są w obrębie żywych organizmów, co odbywa się na drodze promieniowania elektromagnetycznego i zjawiska impulsów elektrycznych. Przepływ tych sygnałów determinuje funkcjonowanie organizmu, wpływając tym samym na nasze samopoczucie, tak fizyczne, jak i psychiczne. W produktach bioinformacyjnych bazujących na składnikach ziołowych starannie dobiera się określone substancje i pierwiastki, które pomagają regulować przepływ fal i usprawniać komunikację na poziomie komórkowym, przywracając równowagę i pozwalając na harmonijne działanie poszczególnych narządów i układów. Zastosowanie  bioinformacji w przypadku jamy ustnej ma szczególnie istotne znaczenie, ponieważ to właśnie z tego miejsca pożądane substancje, pierwiastki i minerały trafiają do pozostałych części organizmu, m.in. do jelit, wątroby czy nerek. Dlatego też stosowanie ziołowych past bioinformacyjnych nie tylko korzystnie wpływa na stan zębów i dziąseł, ale kompleksowo wspomaga działanie organizmu.

Skład i właściwości past do zębów z bioinformacją

Bioinformacyjne pasty do zębów skutecznie czyszczą zęby, a przy tym odświeżają oddech i korzystnie wpływają na stan jamy ustnej. Do produkcji tego typu preparatów wykorzystuje się składniki pochodzenia naturalnego. Przykładowo w pastach Silix, Balsamio i Diamond marki Energy zastosowano bogatą w sole i minerały wodę ze źródeł termalnych, a także ekstrakty ze skrzypu, szałwii, imbiru czy żywokostu i lawendy lekarskiej oraz innych ziół. Oprócz tego pasty do zębów mogą być wzbogacone dodatkami, np. masłem shea, witaminą E oraz olejkami eterycznymi, które nie tylko stanowią źródło przyjemnego zapachu, ale mają także działanie przeciwdrobnoustrojowe, np. antygrzybiczne i sprzyjają regeneracji oraz dezynfekcji jamy ustnej. Naturalny skład pasty do zębów sprawia, że jest ona bezpieczna i nie powoduje reakcji alergicznej. Jeśli więc zależy nam na zdrowych zębach i zadbanej jamie ustnej bez stosowania syntetycznych środków, warto sięgnąć po ziołowe pasty z bioinformacją.