koronawirus
19 grudnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Ozonowanie w dobie COVID-19 nie tylko w dużych obiektach. Czy warto skorzystać?

W dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 każdy z nas chce dbać o zdrowie oraz o bezpieczeństwo. Jedną z metod usuwania wirusa z pomieszczeń, nie tylko tych dużych, jest ozonowanie. Zapewnia ono czystość powierzchni, a także dokładną dezynfekcję. Zastanawiasz się, czy to skuteczna i bezpieczna dla zdrowia metoda? W poniższym artykule wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg i czy warto się na niego zdecydować.

Ozonowanie – na czym polega?

To ostatnimi czasy popularna oraz skuteczna metoda dezynfekcji. Dotychczas ozonowanie było wykorzystywane do pozbywania się zagrzybienia czy przykrych zapachów. W czasach pandemii ten rodzaj dezynfekcji zyskał nowe oblicze. Dzięki temu, że ozon posiada utleniające właściwości, świetnie radzi sobie ze zwalczaniem bakterii i pozostałych drobnoustrojów.

Ozonowanie stało się ostatnimi czasy chętnie zlecaną usługą, głównie przez osoby, które odbywały kwarantannę i chciały oczyścić swoje mieszkania. To bezpieczny oraz skuteczny sposób odkażania pomieszczeń, który jest polecany przez wirusologów oraz innych specjalistów – mówi pracownik firmy Insekt-DDD, która zajmuje się ochroną sanitarną.

Ogromną zaletą tej metody jest to, że nie niszczy dezynfekowanych powierzchni. Wiele osób ma również obawy przed nieprzyjemnym zapachem, który może ulatniać się w budynku. Nie musisz się tym martwić – ozonowanie nie pozostawia po sobie nieprzyjemnego zapachu.

Ekologiczne i bezpieczne

Ozonowanie to skuteczny, o czym już wspominaliśmy, oraz ekologiczny sposób na poradzenie sobie z niechcianym zapachem czy drobnoustrojami. Dlaczego to ekologiczna metoda? Podczas oczyszczania pomieszczeń nie wykorzystuje się bowiem chemicznych substancji, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. W dodatku to całkiem bezpieczna metoda dla naszego zdrowia. Nie musisz opuszczać mieszkania lub budynku na kilka dni. Wystarczą dwie lub trzy godziny i będziesz mógł znowu przebywać w dezynfekowanym pomieszczeniu.

Skuteczne oczyszczanie małych i dużych powierzchni

Dotychczas wydawało Ci się, że ozonowaniu można poddawać jedynie ogromne hale czy budynki użyteczności publicznej? Jeszcze kilkanaście lat temu tak było, jednak ozonowanie stało się popularne dzięki swoim niezliczonym zaletom, a co za tym idzie – ludzie coraz chętniej zamawiali tę usługę u do oczyszczania swoich mieszkań bądź domów. To niezwykle efektywny rodzaj dezynfekcji, który działa tak samo silnie niezależnie od powierzchni pomieszczenia. Poza tym, dziś, kiedy to staramy się walczyć z koronawirusem, ta metoda dezynfekcji daje nam poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak wiedzieć o tym, że ozonowanie nie zwalcza koronawirusa – pozwala jedynie na dokładne oczyszczenie, zdezynfekowanie pomieszczeń np. po odbytej kwarantannie. Jednak warto rozważyć tę opcję – choćby z myślą o swoim zdrowiu i komforcie.