pielegnacja wlosow
12 lipca 2011

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Odpowiednia pielęgnacja włosów

W życiu każdej z nas zdarzają się dni, kiedy stajemy przed lustrem i zadajemy sobie pytanie: co zrobić z włosami? To dni, kiedy włosy odmawiają nam posłuszeństwa i wydają się żyć własnym życiem – nie układają się, są suche i w dodatku mamy wrażenie, ze jest ich coraz mniej.

Piękne i zadbane włosy, niezależnie od ich długości, są wizytówką kobiety (i coraz częściej mężczyzny). Dlatego jeśli widzimy, że z naszą fryzurą ewidentnie jest coś nie tak, nie zwlekajmy i od zaraz zacznijmy intensywny program pielęgnacji – stosunkowo niewielkim kosztem można uzyskać widoczne i trwałe efekty.

Większość z nas zmiany w wyglądzie wprowadza od końca – zastanawia się, jak dopasować fryzurę, żeby poczuć się bardziej atrakcyjnie i udaje się do fryzjera. Zapominamy jednak o tym, że nowa fryzura niewiele zmieni, jeśli my nie zadbamy o właściwą pielęgnację włosów. Pomocną wskazówką dotyczącą tego, jak dbać o włosy, będzie właśnie typ naszych włosów. Jeśli np. mamy włosy cienkie i przetłuszczające się, nie powinnyśmy dodatkowo obciążać ich silnie regenerującymi odżywkami. Raczej powinnyśmy poszukać w drogeriach produktów do pielęgnacji włosów bogatych w substancje odżywcze, ale o lekkiej konsystencji. Dlatego kierujmy się wskazówkami producentów obecnymi na opakowaniach – wielu z nich oferuje linie pielęgnacyjne dla ściśle określonego typu włosów, które są odpowiedzią na nękające nas problemy z fryzurą.

Niemały wpływ na to, jak pielęgnować włosy mają również codzienne zabiegi zmierzające do uzyskania pożądanego kształtu fryzury, takie jak suszenie za pomocą gorącego powietrza czy używanie lakierów, żelów i pianek do włosów. Jednym z głównych wrogów naszych włosów jest prostownica (lub gorąca lokówka), której używanie naraża je na nadmierne przesuszenie. Producenci kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów oferują wiele środków mających chronić włosy przed efektem „siana” na głowie spowodowanego zbyt częstym i intensywnym korzystaniem z takich urządzeń.

Aby dowiedzieć się, jak dbać o włosy, warto udać się do profesjonalisty, czyli fryzjera. Dobry fryzjer nie tylko doradzi nam, jak zadbać o włosy, ale także jak dopasować fryzurę do owalu naszej twarzy i typu urody.

Wiele z nas zastanawia się również, jak dbać o włosy, aby było ich więcej (albo żeby przynajmniej sprawiały takie wrażenie). Istnieje wiele sposobów na to, jak zagęścić włosy. Jednym z nich jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pobudzających włosy do wzrostu lub przytwierdzających włosy do głowy, tak aby ograniczyć ich wypadanie. Jeśli mamy bardzo rzadkie i cienkie włosy, warto rozważyć wizytę u fryzjera, który poradzi nam, jak zagęścić włosy metodami mechanicznymi – takimi jak np. doczepienie pojedynczych pasemek mających zwiększyć objętość fryzury.

Wiele wskazówek dotyczących tego, jak dbać o włosy znajdziemy na tematycznych forach i portalach internetowych. Warto kierować się zwłaszcza uwagami i radami osób, które mają podobny do naszego problem z włosami – ułatwi nam to poszukiwania nie tylko właściwych dla nas sposobów pielęgnacji, ale też pomoże w dobraniu najlepszych kosmetyków.