lipolaser
20 września 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Odchudzanie lipolaserem w praktyce. Jak to działa?

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma nowoczesnymi zabiegami, za pomocą których można w prosty i szybki sposób zadbać o piękny wygląd swojego ciała. Jednym z nich jest między innymi lipolaser, który pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami i tak zwanymi boczkami. Jak wygląda tego typu zabieg, kto może się na niego zdecydować i przede wszystkim – czy przynosi on oczekiwane rezultaty?

Czym jest lipolaser i jak dokładnie działa?

Lipolaser nazywany jest przez specjalistów również zimnym laserem. Przy jego użyciu emitowane jest światło, którego wiązka ma długość 650 nm. Podczas zabiegu wykorzystującego lipolaser możliwe jest oddziaływanie na komórki tłuszczowe zlokalizowane pod skórą człowieka. Światło prowadzi do reakcji chemicznej, która ma na celu stymulację prowadzącą do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej.

Pomimo że samo działanie lipolasera wydaje się skomplikowane, zabieg jest wyjątkowo prosty i całkowicie bezpieczny. Laser w żaden sposób nie niszczy komórek, jedynie wpływa na nie, sprawiają, że przyjmują one odpowiednią formę – wyjaśnia specjalista z firmy Carolina Beauty Clinic.

Jaki przebieg ma zabieg z wykorzystaniem lipolasera?

W przypadku zabiegu z wykorzystaniem lipolasera podstawą jest wybranie partii ciała, na której ma być wykonywany. Najczęściej wybierane są pośladki, gdzie większość osób ma do czynienia z cellulitem. Metoda może być ponadto stosowana na:

  • uda,
  • łydki,
  • brzuch,
  • ramiona,
  • podbródek.

Na skórę nakłada się specjalne głowice, które emitują światło. W zależności od partii ciała konieczny jest czas od 10 do 40 minut.

Po ilu zabiegach widoczne są efekty?

W przypadku metody, jaką jest lipolaser, bardzo ważna jest regularność. Żeby efekty były widoczne, zabieg należy wykonywać 2 razy w tygodniu przez co najmniej miesiąc. Najlepsze działanie widocznie jest po około 10-12 zabiegach.

Specjaliści podkreślają jednak, że można wspomóc zabieg, stosując odpowiednią dietę, ćwicząc, a przede wszystkim pijąc spore ilości wody codziennie – minimum 3 litry. Jeżeli cellulit jest dość mocno widoczny, możliwe jest także połączenie lipolasera z dodatkowymi zabiegami np. ujędrniającymi, które dodatkowo pielęgnują skórę i zapobiegają dalszym zmianom.

Czy każdy może zdecydować się na lipolaser?

Pomimo tego, że lipolaser j jest zabiegiem bezinwazyjnym i zupełnie bezpiecznym dla pacjentów, to jednak nie wszyscy mogą się na niego zdecydować. Co więcej, konieczne jest także przestrzeganie pewnych zasad – zarówno przed jak i po wykonaniu zabiegu.

Podstawowym ograniczeniem jest ciąża lub okres karmienia piersią. Ponadto z tej metody nie mogą skorzystać osoby cierpiące na wrzody żołądka, cukrzycę, czy różnego rodzaju choroby serca – szczególnie jeżeli posiadają rozrusznik. Wykluczeniem mogą być także problemy dermatologiczne skóry – do czasu ich wyleczenia. Warto pamiętać, aby przed oraz już po zabiegu nie wystawiać się na dużą ekspozycję słoneczną. Nie zaleca się także korzystania z ziołoterapii.