21 czerwca 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Oczyszczanie organizmu – jaką wodę pijemy?

Woda to podstawa naszej egzystencji, jest źródłem życia, środkiem do lepszego zdrowia. Każdy, kto pragnie zacząć prawidłowo się odżywiać w pierwszej kolejności powinien się zdecydować na detoksykację organizmu, czyli ogólne oczyszczenie i pozbycie się szkodliwych toksyn, które przy złych nawykach żywieniowych zagnieżdżają się w ciele i mogą narobić wiele szkód.

Podstawowym elementem oczyszczania organizmu niezależnie od wariantu jaki się wybierze jest picie wody, która wypłukuje toksyny, dostarcza minerały, a przede wszystkim wspomaga prawidłową pracę narządów wewnętrznych. W trakcie detoksykacji zaleca się spożywanie conajmniej 3 litrów dziennie. Jaką wodę wybrać?

Najlepszą opcją jest woda niegazowana, wysoko zmineralizowana. Można kupić taką wodę w sklepie w butelkach lub pomyśleć o innym rozwiązaniu. Domowe filtry wody są bardzo przydatne w codziennym życiu, zwłaszcza, jeśli stawiamy na lepszą jakość produktów dostarczanych naszemu organizmowi każdego dnia. W trosce o swoje zdrowie warto na stałe zainstalować taki filtr. Dzięki temu masz pewność, że woda, którą pije Twoja rodzina jest bezpieczna i oczyszczona.

Filtry do wody wymagają na początku pewnej inwestycji, ale w dłuższej perspektywie to się zwraca. Poza tym używanie takich materiałów uzdatniających bieżącą wodę z kranu do spożycia jest ekologicznym i oszczędnym rozwiązaniem. Regularne spożywanie oczyszczonej wody gwarantuje lepsze samopoczucie i korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Instalacja stałego filtru do wody może dla niektórych okazać się zbyt obciążającym wydatkiem. Dobrą alternatywą, o wiele tańszą są dzbanki filtrujące, do których nalewa się wodę z kranu. Dzięki specjalnym filtrom w środku urządzenia woda się oczyszcza i staje się zdana do picia bez konieczności przegotowywania. Co kilka miesięcy należy wymienić wkład.

Niezależnie od rodzaju urządzenia z pewnością warto zaopatrzyć się w jakikolwiek filtr, tym bardziej, jeśli wodę z kranu wykorzystuje się codziennie do picia czy gotowania. Woda prosto z rur wodociągowych niestety jest pełna metali ciężkich, kamienia. W takiej postaci należy unikać spożywania surowej wody, bo to może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dla lepszego i prawidłowego efektu oczyszczania organizmu należy zatem spożywać wodę przefiltrowaną lub prosto ze sklepowych półek.