Kriolipoliza
2 listopada 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Nowoczesne metody redukcji tkanki tłuszczowej

Fałdki tłuszczu na brzuchu, cellulit na udach i pośladkach – wiele pań doskonale zna te problemy i wie też, jak trudno z nimi walczyć. Niestety, przejście na dietę i uprawianie aktywności fizycznej nie zawsze jest wystarczające, a w wielu przypadkach po prostu niedostępne ze względów zdrowotnych. Czy w takim razie możemy przestać marzyć o jędrnej skórze i smukłej sylwetce? Współczesna medycyna estetyczna dostarcza nam wielu alternatywnych rozwiązań.

Kriolipoliza – odchudzanie zimnem

Ciekawostką jest, że komórki tłuszczone gromadzące się w tkance podskórnej naszego ciała są bardzo wrażliwe na działanie niskich temperatur. Fakt ten można wykorzystać stosując metodę nazywaną kriolipolizą.

– Polega ona na przyłożeniu do wybranego obszaru ciała specjalnej głowicy, która zasysa skórę, a następne schładzają ją – mówi przedstawiciel salonu medycyny estetycznej Casolla – W wyniku takiego działania komórki tłuszczowe zbudowane z nasyconych kwasów tłuszczonych rozpadają się i zmniejszają swoją objętość, co ułatwia ich wydalenie w naturalnych procesach fizjologicznych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, choć przed jego wykonaniem konieczne jest przeprowadzenie konsultacji i wykonanie pomiarów tkanki tłuszczonej na ciele.

Istnieją oczywiście pewne przeciwwskazania takie ciąża, zaburzenia krążenia, choroby skóry, cukrzyca, nowotwory oraz infekcje. Nie powinno się go również wykonywać na obszarach skóry pokrytych bliznami i tatuażami. Zabieg można powtarzać co około 15 dni, o ile nie jest on wykonywany na tych samych obszarach ciała – jeśli zamierzamy powtórzyć zabieg na tej samej części ciała, powinniśmy odczekać co najmniej 45 dni.

Endermologia

Pozbywanie się tkanki tłuszczowej z organizmu można wspomóc stosując mechaniczny masaż twarzy lub ciała – zabieg taki nazywany jest endermologią. Na czym on polega?

– Urządzenie do wykonywania masażu tworzy ze skóry na danym obszarze ciała fałdkę, która jest następnie bardzo intensywnie rozmasowywana przed rolkę. Taka procedura przyczynia się do zwiększenia produkcji kwasu hialuronowego, elastyny oraz kolagenu w tkance. Ponadto lipidy ulegają upłynnieniu. Efektem jest rozerwanie przegród łączno-tkankowych, tworzących cellulit, zwiększenie jędrności skóry i oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej. Cały zabieg trwa od 20 do 40 minut, można go powtarzać już po upływie 2 dni. Nie jest on bolesny, nie wymaga stosowania znieczulenia i nie powoduje żadnego uszkodzenia skóry ani tkanek podskórnych. Może być stosowany na twarz, ramiona, brzuch, plecy, pośladki, uda oraz łydki.

Zabieg wykonywany przy użyciu urządzenia Endermologie Alliance znajdziemy również w ofercie salonu Casolla. Badania kliniczne pokazują, że prawidłowo przeprowadzony zabieg  w aż 71% ujędrnia ciało i likwiduje widoczny cellulit w 67%.