pielegnacja-niemowle
14 maja 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Niezbędnik każdej młodej mamy – artykuły do pielęgnacji niemowlaków

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, wiele przyszłych bądź świeżo upieczonych mam zastanawia się, czy aby z pewnością potrzebują aż tak wielu artykułów do pielęgnacji malucha. Warto jednak podkreślić, że w tym względzie nie opłaca się być minimalistką i lepiej zainwestować w gadżety, które ułatwią dbanie o dziecko w tym szczególnym okresie. Jakie konkretnie artykuły z pewnością sprawdzą się podczas pielęgnacji niemowlaka?

Pierwsze wyzwanie – zmiana pieluszki

Świeżo upieczeni rodzice muszą uporać się z wieloma czynnościami, z którymi najprawdopodobniej nie mieli do tej pory nie do czynienia. Jedną z nich jest przewijanie malucha. Podpytując starsze pokolenia o to, jak to wyglądało za ich czasów, rysuje się m.in. obraz zmiany pieluchy na kanapie. Oczywiście jest to miejsce, na którym da się to zrobić, jednak obecnie najpopularniejszym służącym do tego artykułem jest przewijak dla niemowlaka. Ułatwia on zmianę pieluszki w wygodnej dla rodzica pozycji, a dodatkowo wykonany jest z nieprzemakalnego materiału. Dodatkowo, podczas zmiany pieluchy przydadzą się następujące artykuły dla niemowlaka: mata do przewijania, jednorazowe podkłady, pojemnik na mokre chusteczki oraz organizer do przewijania.

Misja kąpiel

Kolejnym wyzwaniem dla rodziców jest kąpiel malucha. W tym względzie większość decyduje się na specjalnie dedykowaną dla dziecka wanienkę.

Jest to dobry wybór z kilku względów. Pierwszym jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa – wanna w dużej mierze ogranicza ruchy dziecka, więc nawet niesubordynacja nie będzie stanowiła problemu. Dodatkowo, wanienka dla niemowlaka jest wygodna i ogranicza zużycie wody – podkreśla ekspert z firmy Aico Trade International z Warszawy.

Oprócz wanienki podczas kąpieli przydatne są również: ręcznik z kapturem, myjka wielorazowa i kosmetyki do kąpieli (oliwka, olejek).

Regeneracja i odpoczynek

Niemowlak większość czasu śpi, dlatego też wyprawka dla niego powinna zawierać także ułatwiające komfortowy sen akcesoria niemowlęce. Z pewnością podstawę stanowi łóżeczko lub kołyska, w której znajdzie się miejsce także na ochraniacz na szczebelki. Ciepło podczas snu zapewni otulacz lub rożek, które będą przydatne również m.in. podczas spacerów. Aby zapewnić sobie spokój podczas wypoczynku dziecka,­ rodzice bardzo często decydują się również na elektroniczną nianię, która monitoruje aktywność malucha w momencie, gdy nie ma przy nim dorosłych.