trening ems utrata tkanki tluszczowej odchudzanie
4 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Nietypowe metody redukcji tkanki tłuszczowej

Wymodelowanie sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów to marzenie niejednej osoby. W tym celu ludzie chodzą na siłownię, stosują diety, a nawet przeróżne specyfiki, czasami nie do końca znanego pochodzenia. Obecnie jednak coraz większą skutecznością i popularnością cieszą się alternatywne metody redukcji tkanki tłuszczowej. Są bezpieczne, potwierdzone naukowo i mniej czasochłonne. O jakich mowa?

Trening EMS – w czym tkwi jego fenomen?

Trening EMS to metoda na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Polega ona na wykonywaniu ćwiczeń zarówno statycznych, jak i dynamicznych. Osoba trenująca zakłada specjalną kamizelkę, która jest wyposażona w elektrody. Płyną z nich impulsy elektryczne, kompleksowo pobudzające mięśnie. Co istotne, angażują one wszystkie grupy mięśni, więc podczas treningu pracuje całe ciało.

Trening EMS jest w pełni bezpieczny, ponadto minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji. To ćwiczenia przeznaczone także dla osób, które nie mogą wykonywać klasycznego treningu na siłowni. Ponadto czuwa nad nimi wykwalifikowany profesjonalista, służący pomocą i radą w każdej chwili.

Wbrew obawom impulsy elektryczne dają przyjemne uczucie, które nie wywołuje żadnego dyskomfortu. To ciekawe doświadczenie dla każdego, kto marzy o szybkich efektach treningów. EMS nie tylko umożliwia skuteczne zrzucenie tkanki tłuszczowej, ale też pozytywnie wpływa na ujędrnienie i rozbudowanie mięśni. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Jakie są zalety treningu EMS?

– Elektrostymulacja mięśni nie tylko pozwala wyrzeźbić upragnioną sylwetkę, ale też pobudza przemianę materii, likwiduje cellulit i poprawia kondycję. Taki trening łagodzi bóle mięśni, stawów i kręgosłupa. Tak więc łączy w sobie też cenne korzyści zdrowotne. EMS mogą wykonywać osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie bywają na siłowni

– podkreśla specjalista z Perfect Secret.

Urządzenie do ćwiczeń EMS angażuje nawet głębokie partie mięśniowe, dzięki czemu osoba trenująca czuje się zrelaksowana, pełna energii i motywacji. Aktywność fizyczna jest przyjemna, poprawia humor i pobudza do działania.

Warto więc wypróbować EMS, tym bardziej że niektóre studia oferują pierwszy trening za darmo. Dzięki temu sprawdzisz, czy ta forma ćwiczeń jest dla Ciebie korzystna. Przy wyborze placówki kieruj się jednak opiniami na jej temat i certyfikatami. Te ostanie są potwierdzeniem bezpieczeństwa i skuteczności danego studia.