koncentrat ziolowy suplement diety
5 stycznia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Naturalne preparaty zapobiegające infekcjom bakteryjnym

Wysoka temperatura, kaszel, zatkany nos… kto z nas nie zmagał się z przeziębieniem? Chociaż choroby, które bardzo często atakują nas w sezonie jesienno-zimowym, nie są zwykle groźne, potrafią mocno uprzykrzyć życie. Żeby nie tracić czasu i energii na chorowanie, warto zadbać o profilaktykę. Jej ważnym elementem jest przyjmowanie suplementów, najlepiej tych pochodzących z natury.

Nasze zdrowie płynie z natury

Reklamy w telewizji, radiu i prasie bezustannie zachęcają do kupowania rozmaitych tabletek na wzmocnienie odporności. Produkowane na szeroką skalę preparaty mają gwarantować nam dobre zdrowie i długie życie. Niestety ich skład jest często niezrozumiały, a efekty stosowania dalekie od obietnic umieszczanych na opakowaniach. Regulacje dotyczące produkcji i wprowadzania do obiegu suplementów są na tyle zawiłe, że rynek zalewają produkty o wątpliwym, jeśli jakimkolwiek działaniu prozdrowotnym. Tymczasem wszystko, czego potrzebuje ludzki organizm, jest przecież w naturze. Wiedzieli o tym nasi przodkowie, którzy przygotowywali dobroczynne napary, wyciągi oraz nalewki z roślin zebranych w lasach i na łąkach. Dziś trudno jest znaleźć prawdziwego zielarza, który własnoręcznie przygotowuje susz i lecznicze mikstury. Jednak wiedza o prozdrowotnych właściwościach ziół nie przepadła; w tworzeniu swoich produktów wykorzystują ją specjaliści z firmy Energy.

Rośliny w walce z bakteriami

Kiedy słyszysz o naturalnym antybiotyku, myślisz o czosnku? Jedzenie świeżych ząbków startego czosnku rzeczywiście jest jedną z najpopularniejszych metod leczenia przeziębień i rozmaitych infekcji bakteryjnych. Natomiast do profilaktycznego spożywania tej rośliny może zniechęcać mocny aromat. Na szczęście istnieje wiele innych roślin o dobroczynnych właściwościach.

Lipa drobnolistna (Tilia cordata Mill.) jest cenionym składnikiem preparatów wspierających profilaktykę i leczenie infekcji dróg oddechowych. Nie bez przyczyny. Jej kwiaty zawierają znaczne ilości flawonoidów (a dokładniej rutyny i hyperozydu) oraz kwasów fenolowych. Substancje te wykazują pozytywne działanie w zapobieganiu i łagodzeniu stanów zapalnych, gorączki oraz kataru. Inna dobroczynna roślina, która występuje w Polsce, to dziewanna wielokwiatowa (Verbascum densiflorum Bertol). Znajdujące się w kwiatach dziewanny irydoidy działają przeciwzapalnie, a saponozydy – wykrztuśne. Co ciekawe, roślina wykazuje skuteczność również w zwalczaniu wirusa grypy. Oba te składniki znajdziesz w koncentracie ziołowym Vironal. Już kilka kropli dziennie wzmocni naturalne mechanizmy ochronne twojego organizmu – bez nieprzyjemnego smaku i intensywnego zapachu.

A może skusisz się na kroplę smoczej krwi? Bez obaw, przy jej produkcji nie cierpią żadne zwierzęta ani stworzenia mityczne. Smocza krew to popularne określenie na żywicę z drzewa Croton lechleri, która jest głównym (i jedynym) składnikiem suplementu Drags Imun. Ciemnobrunatna żywica rośliny zawiera olejki eteryczne, fenole, alkaloidy i lignany. To właśnie im substancja zawdzięcza mocne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Croton lechleri rośnie w Ameryce Południowej i to właśnie tamtejsi Indianie setki lat temu odkryli niesamowite właściwości smoczej krwi. Okłady z żywicy stosowali na poparzenia i rany; wyciągi i napary z kory pomagały im utrzymać dobrą kondycję i chronić się przed chorobami. Dziś żywica Croton lecheri jest cennym składnikiem preparatów wzmacniających, z których mogą korzystać zwolennicy naturalnych metod pielęgnacji zdrowia na całym świecie.