redukcja zmarszczek kwas hialuronowy
3 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Najskuteczniejsze metody wygładzania zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek to zabieg cieszący się ogromną popularnością w dziedzinie medycyny estetycznej. Pozwala on szybko i skutecznie przywrócić skórze jędrność i młodzieńczy wygląd. Co ważne – można mu się poddać w każdym wieku, choć najczęściej na jego wykonanie decydują się panie powyżej 30. roku życia. Na czym polega wygładzanie zmarszczek? Jakie metody są najskuteczniejsze? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Wygładzanie zmarszczek – najważniejsze informacje

Wygładzanie zmarszczek może zostać przeprowadzone u pań w różnym wieku. Potencjalnymi pacjentami są osoby, których górna część twarzy cechuje się bogatą mimiką – w efekcie powstają zmarszczki o różnym zróżnicowaniu. Najczęściej jednak z opcji tej korzystają kobiety po 30. roku życia. Zdarza się również, że zabieg jest wykonywany u młodszych klientek – wówczas ma on działanie prewencyjne. W takim przypadku ogranicza mimikę twarzy, ale jej całkowicie nie blokuje.

– W ramach prowadzonych zabiegów można usunąć kurze łapki, lwie bruzdy, ale też zmarszczki poziome czoła

– wyjaśnia ekspert z Gabinetu medycyny estetycznej KERAMED. Odpowiednio dobrane działania pozwalają usunąć problem na dłuższy czas, a panie mogą cieszyć się pięknym i nieskazitelnym wyglądem.

Obecnie medycyna estetyczna zna kilka sposobów radzenia sobie z nieprawidłowościami w obrębie skóry i przywracania jej gładkości oraz sprężystości. Jakie metody są najskuteczniejsze i na czym polegają?

Metody wygładzania zmarszczek

Większość metod pozwalających wygładzić skórę i usunąć niedoskonałości jest mało inwazyjna. Wynika to z możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Aby efekty były właściwe, terapia musi zostać indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta.

Jednym z rozwiązań jest botoks – związek chemiczny, który po precyzyjnym wstrzyknięciu w wybrane partie twarzy pozwala usunąć zmarszczki. Co ważne, zabieg ten jest niemal bezbolesny, trwa kilkanaście minut, a efekty utrzymują się wyjątkowo długo.

Wiele kobiet wybiera też kwas hialuronowy, który równie skutecznie wypełnia skórę i pozwala przywrócić jej sprężystość. Jest to bezpieczna metoda, uznawana za naturalną, gdyż wstrzykiwany środek powstaje w wyniku biosyntezy. Jego cząsteczki skutecznie się wchłaniają, a organizm nie traktuje ich jak ciało obce.

Wśród mniej popularnych rozwiązań znajdują się przeszczep tłuszczu, karboksyterapia, laser frakcyjny czy też osocze bogatopłytkowe. Które będzie najlepsze? Każdorazowo warto to indywidualnie skonsultować ze specjalistą.