9 kwietnia 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym

Każda z nas chce wyglądać młodo i promiennie, dlatego warto zadbać o profesjonalną pielęgnację ciała. Aby skóra wyglądała zdrowo, potrzebuje od czasu do czasu różnego rodzaju zabiegów oczyszczających, nawilżających czy relaksujących. Gabinety kosmetyczne oferują szereg profesjonalnych usług przeznaczonych do twarzy, ciała, dłoni i stóp, z których warto skorzystać. Przedstawiamy kilka zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych.

Mikrodermabrazja

Jest to zabieg kosmetyczny, który polega na oczyszczaniu skóry twarzy poprzez mechaniczne ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. Zabieg ten redukuje takie niedoskonałości skóry jak: zaskórniki, blizny po trądziku, rozszerzone pory, przebarwienia a nawet zmarszczki. Polecany jest do każdego rodzaju cery, szczególnie osobom borykającym się z trądzikiem pospolitym, suchą skórą czy nadmiernym łojotokiem. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w głowicę ścierającą.

Efekty mikrodermabrazji widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra jest oczyszczona, zregenerowana i odświeżona. Jednak, aby ten efekt utrzymać, powinno się powtarzać zabieg raz na 6 tygodni. Jest to bezpieczna i bezbolesna metoda, którą mogą stosować nawet kobiety w ciąży – mówi kosmetolog z Salonu Urody Bailine z Warszawy, który oferuje liczne zabiegi na twarz i ciało.

Peeling kawitacyjny

Jest to nowoczesna metoda polegająca na bezbolesnym i głębokim oczyszczaniu skóry. Zabieg kawitacji wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Zaletą peelingu jest odświeżona i oczyszczona skóra, odczuwalny efekt świeżości, poprawa krążenia, wygładzenie zmarszczek, usunięcie martwych komórek i zaskórników. Peeling kawitacyjny przygotowuje również skórę twarzy do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie lepszego wchłaniania kremów czy masek odżywczych. Zabieg może być wykonywany na twarzy, dłoniach oraz na plecach.

Depilacja laserowa

To najskuteczniejsza metoda depilacji włosków.  Pozwala pozbyć się na trwałe problemu wielu kobiet, czyli nadmiernego owłosienia. Zabieg wykonuje się z wykorzystaniem lasera, który emituje łagodną wiązkę promieni przenikającą następnie przez skórę do mieszka włosowego, w wyniku czego cebulka włosa ulega zniszczeniu. Aby uzyskać wymarzony efekt wystarczy systematycznie powtarzać zabieg. Najlepszy efekt uzyskamy po około 5-6 seriach. Liczba zabiegów uzależniona jest od ilości owłosienia, okolicy, na której wykonywany jest zabieg oraz typu skóry. Depilacja laserowa wykonywana jest na różnych partiach ciała, m.in. na nogach, pachach, plecach, ramionach czy strefie bikini.

Exfoliacja

Jest to peeling kwasem, głównie salicylowym, migdałowym, glikolowym i pirogronowym. Jej głównym zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka, co powoduje stymulowanie głębszych warstw skóry. Wspomaga to nie tylko odnowę, ale wpływa również na produkcję kolagenu i elastyny. Efektem zabiegu jest rozjaśniona skóra, redukcja przebarwień, usunięcie zaskórników czy zniwelowanie zmarszczek. Seria zabiegów znakomicie odżywia skórę oraz sprawia, że jest lepiej nawilżona. Po eksfoliacji istotne jest, aby chronić skórę przed promieniami UV, dlatego warto stosować wówczas kremy z wysokimi filtrami. Cały zabieg trwa do 50 minut.