Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet
29 marca 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet

Rozwój medycyny estetycznej sprawia, że dziś praktycznie każda kobieta może sobie pozwolić na przedłużenie młodości i atrakcyjny wygląd niezależnie od wieku. Ten dział medycyny nie tylko upiększa, ale też przywraca pewność siebie i pozwala w pełni cieszyć się życiem osobom, które dotychczas pozostawały w cieniu. Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet?

Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej?

Każdy z nas, świadomie lub skrycie, chce być piękny i atrakcyjny. Pragnienie to odczuwają szczególnie wyraźnie kobiety. W naszej kulturze wygląd kobiety jest jednym z jej kapitałów. Nie ma co ukrywać – uroda przyciąga, wzbudza sympatię otoczenia i otwiera wiele drzwi. Choć nie gwarantuje życiowego szczęścia i sukcesu, może być jednym z ich katalizatorów. Dlatego pojawiła się medycyna estetyczna.

W Polsce medycyna estetyczna jest obecna od 1994 roku – mówi specjalistka z gabinetu medycyny estetycznej Atelier 103. – Łączy w sobie dermatologię, kosmetologię, chirurgię estetyczną, jednak w odróżnieniu od niej jest mało inwazyjna i bezpieczniejsza. Zabiegi medycyny estetycznej działają nie tylko na ciało, ale też na ducha. Często w moim gabinecie pacjenci pozbywają się blizn i innych szpecących anomalii. Przywracamy nie tylko urodę ciała, lecz także urodę życia bez kompleksów. Osobiście uważam to drugie za ważniejsze, bo szczęśliwa osoba to piękna osoba.

Na to, jak się prezentujemy, decydujący wpływ ma kondycja skóry. Jej gładkość, promienność i zdrowy koloryt to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Dlatego zabiegi medycyny estetycznej skupiają się przede wszystkim na upiększaniu i odmładzaniu skóry oraz normalizowaniu jej funkcji.

Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej zaliczają się te, które usuwają wszelkiego rodzaju przebarwienia i zmiany. Przykładem może tu być zamykanie naczynek. Osoby z cerą naczynkową borykają się z nierównomiernym kolorytem skóry, widocznymi pajączkami i zarumienieniem. Popularnością cieszy się także usuwanie blizn czy rozstępów. Te ostatnie to szczególnie bolączka pań, które po porodzie chcą wrócić do dawnej formy i znów być atrakcyjne w oczach swoich i partnera. Niwelowanie tego typu zmian pozwala przywrócić pewność siebie.

Druga grupa popularnych zabiegów to usuwanie zmarszczek i innych objawów starzenia. Są różne metody walki ze zmarszczkami i wiotczeniem skóry: toksyna botulinowa (botoks), modelowanie kwasem hialuronowym, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe czy nici PDO i inne.

Te zabiegi są szczególnie popularne wśród pań. Mężczyźni mają nieco inne problemy i potrzeby. Ich lista najpopularniejszych zabiegów będzie wyglądała inaczej, jednak nie oznacza to, że panowie w ogóle nie korzystają z wyżej wymienionych zabiegów.