przedluzanie wlosow
12 lipca 2011

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Najlepsze sposoby na przedłużanie włosów

Która z nas choć raz nie marzyła o długich, gęstych i zadbanych włosach, takich jak mają gwiazdy filmowe i modelki? A co nam zazwyczaj przeszkadzało w realizacji tego marzenia? Konieczność wieloletniego zapuszczania włosów, ciągłego ścinania końcówek boleśnie oddalające nas od celu i kłopoty z właściwą pielęgnacją oraz estetycznym wyglądem bardzo długich włosów.

Na szczęście przemysł fryzjerski znalazł odpowiedź na nasze bolączki i dzisiaj w przeciągu kilku minut lub godzin możemy stać się szczęśliwymi posiadaczkami długich i gęstych włosów, jakich mogłaby nam pozazdrościć sama Angelina Jollie. Doczepiane włosy, treski i rozmaite dopinki umożliwiają nam uzyskanie w niemal ekspresowym tempie wymarzonej długości włosów (nawet jeśli nasze własne są bardzo krótkie).

Istnieje wiele różnych metod na przedłużanie włosów. Są metody o charakterze krótkotrwałym – takie jak użycie tresek czy dopinek, które można wykonać samodzielnie w domu. Są też metody o charakterze długotrwałym (efekt może utrzymywać się nawet kilka miesięcy), a przedłużanie włosów odbywa się u profesjonalnie przygotowanego do tego zabiegu fryzjera.

Rozważając, jak przedłużyć włosy, warto zdecydować się na to drugie rozwiązanie. Fryzjer nie tylko dobierze najbardziej odpowiednią metodę do typu i kondycji naszych włosów, ale także pomoże nam w osiągnięciu najbardziej naturalnego efektu. Nie ma bowiem chyba nic bardziej szpecącego, niż źle dobrana i wyraźnie odcinająca się od reszty włosów treska. Dlatego, jak przedłużyć włosy, to najlepiej w profesjonalnym studio. Nie warto też eksperymentować samemu – skutki mogą bowiem być opłakane.

Posiadanie doczepianych włosów łączy się z pewnymi kosztami – kosztuje nie tylko sam zabieg, ale także późniejsze podciąganie czy tez przełożenie pasemek. Po pewnym czasie bowiem łączenia ulegają osłabieniu, ponadto nasze własne włosy stale rosną, co powoduje trudności w utrzymaniu estetycznego wyglądu fryzury.

O tym, jak przedłużyć włosy i jaką metodą to zrobić, decyduje zazwyczaj fryzjer. Warto rozważyć metody na zimno – są one mniej szkodliwe i nie ingerują w strukturę naszych własnych włosów. Ponadto lepiej zdecydować się na doczepienie włosów naturalnych – łatwiej je dopasować grubością i kolorem do naszych. Są też bardziej podatne na stylizację. Oczywiście przedłużenie za pomocą naturalnych włosów wiąże się z wyższymi kosztami, ale w tym przypadku nie warto oszczędzać – przecież doczepione włosy będą z nami przez co najmniej kilka miesięcy.

Istnieje też pewna obawa, że doczepianie włosów może być szkodliwe dla naszych naturalnych włosów. Cóż, zdania na ten temat są podzielone – niektórzy twierdzą, że nie ma to wpływu na zdrowie i kondycję naszych włosów. Inni natomiast uważają, że doczepiane pasemka silnie osłabiają nasze włosy i powodują ich późniejsze wypadanie.

Z przedłużeniem włosów na pewno wiąże się jeden problem – jest absolutnie uzależniające. Kobiety uwielbiają efekt długich i gęstych włosów i chciałyby mieć go na zawsze. Dlatego jedno przedłużenie niemal gwarantuje popadnięcie w ten swoisty nałóg.