kobieta w bieliźnie trzymająca gerberę
10 maja 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Najbardziej popularne zabiegi ginekologii estetycznej

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że medycyna estetyczna może dotyczyć również ginekologii. Zdecydowanie warto zapoznać się z dostępną ofertą, bo być może w ten sposób Panie znajdą sposób na rozwiązanie niektórych swoich problemów związanych ze sferą intymną. Jakie zatem zabiegi ginekologii estetycznej są obecnie dostępne? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Przykłady zabiegów ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna nie należy do znanych dziedzin medycyny, z tego względu wiele kobiet może nie zdawać sobie sprawy z możliwości, jakie mają w tym zakresie. A zatem, jakie zabiegi należą do najpopularniejszych?

Przykład stanowi labioplastyka. Polega ona na wprowadzeniu zmian estetycznych w obrębie warg sromowych (zarówno większych, jak i mniejszych). To jeden z najbardziej znanych zabiegów, jednak do ginekologii estetycznej zalicza się również inne działania. Możliwe jest między innymi przywrócenie jędrności warg sromowych, dzięki czemu będą one wyglądały na młodsze. Modyfikacjom można poddać też na przykład łechtaczkę. Zabieg tego typu będzie miał znaczenie zarówno dla estetyki intymnych partii ciała, jak i dla jakości życia seksualnego.

Plastyka pochwy to zabieg polecany kobietom po porodzie. Nie ulega wątpliwości, że wydanie dziecka na świat to duży wysiłek dla tej części ciała kobiety, odpowiedni zabieg pomaga zatem poprawić jej stan między innymi pod względem napięcia mięśni.

Cel stosowania zabiegów ginekologii estetycznej

Mimo tego, że nazwa ginekologii estetycznej odnosi się bezpośrednio do wyglądu, to zabiegi wchodzące w jej skład mają również funkcje zdrowotne. Są one polecane między innymi osobom zmagającymi się z częstym bólem i podrażnieniami w okolicach intymnych. Oczywiście najpierw konieczne jest zdiagnozowanie problemu i ocenienie, czy działanie w ramach ginekologii estetycznej pozwoli go rozwiązać. Zabiegami tego typu zajmują się specjaliści, na przykład ci z firmy Moja estetyka.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrane działanie może również poprawić odczuwanie doznań seksualnych. Problemy natury ginekologicznej nadal stanowią swego rodzaju temat tabu, tymczasem wiedza na temat ich rozwiązywania poprawiłaby komfort życia wielu kobiet. Może być on związany zarówno z kwestią dolegliwości bólowych, jak i niezadowolenia z aspektu estetycznego. Często odpowiedni zabieg jest również świetnym sposobem na zwiększenie satysfakcji z życia seksualnego, co może mieć ogromne znaczenie dla relacji intymnych kobiet i ich partnerów.