zabieg plastyki powiek gornych
21 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega zabieg plastyki powiek górnych? 

Opadająca górna powieka sprawia, że spojrzenie staje się zmęczone, nawet gdy spokojnie przespałeś całą noc. Dla wielu osób jest to powód do narastania kompleksów. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają na skuteczne poradzenie sobie z tym problemem. Mowa tu o specjalistycznych zabiegach przeprowadzanych przez lekarzy zajmujących się plastyką powiek. Na czym dokładnie polega plastyka powiek górnych?

Na czym polega plastyka powiek górnych? 

Plastyka powiek górnych pozwala na pozbycie się nadmiaru skóry z tych okolic. Dzięki temu efekt opadania znika, a spojrzenie przestaje być wiecznie zmęczone. Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle około 10 lat. Jest polecany osobom w dowolnym wieku, które borykają się z mocnym opadaniem powieki górnej. Z takiego zabiegu skorzystasz m.in. w Centrum Mikrochirurgii Oka Evita w Krakowie, gdzie pracują profesjonaliści.

Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. W tym czasie nacina się skórę wzdłuż naturalnego załamania powieki, usuwając skórę i tłuszcz. Taki sposób nacięcia pozwala na ukrycie blizn w załamaniu, dlatego są one praktycznie niezauważalne. Po kilku dniach usuwa się również szwy. Zabieg trwa więc krótko, a pierwsze efekty są zauważalne już po kilku godzinach po jego wykonaniu. Rekonwalescencja trwa zwykle miesiąc, ale nie towarzyszą jej zbyt duże dolegliwości. Już nawet po tygodniu od zdjęcia szwów można robić delikatny makijaż powiek. Szybko wraca się również do korzystania ze szkieł kontaktowych. Z tego powodu ten zabieg cieszy się tak ogromną popularnością. Wykonują go nie tylko osoby, które odczuwają dyskomfort związany z własnym wyglądem.

Kiedy warto zdecydować się na plastykę powiek górnych? 

Plastyka powiek górnych jest zbawieniem w sytuacji, gdy wygląd tej części twarzy jest dla ciebie powodem do kompleksów. Może być ona przeprowadzana również w związku z dyskomfortem podczas patrzenia. Czasem opadająca powieka jest tak duża, że zawęża pole widzenia. Przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, dlatego konieczne jest jej skorygowanie.

Lifting powiek jest więc zabiegiem estetycznym, ale często przeprowadzanym również ze względów zdrowotnych. Poprawia pole widzenia i rysy twarzy danej osoby. Często jest wręcz wskazany i pozwala na znaczne polepszenie komfortu życia.