zabieg-miradry
4 lutego 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega zabieg MiraDry?

Nadmierne pocenie się pod pachami przyczynia się do powstawania dyskomfortu, zmniejsza pewność siebie oraz wywołuje poczucie wstydu. W niektórych przypadkach pomaga antyperspirant, jeśli jednak i on jest nieskuteczny, warto skorzystać z innych metod. W jaki sposób trwale pozbyć się mokrych plam pod pachami? Dowiedz się więcej o zabiegu miraDry®, który sprawi, że skóra będzie sucha, a przez to natychmiast i na zawsze poczujesz się świeżo i czysto.

Jakie rezultaty i korzyści daje zabieg miraDry®?

Należy podkreślić, że zabieg miraDry® to jedyna metoda, która umożliwia na zawsze pozbyć się problemu nadmiernego pocenia się. Dostępne na rynku sposoby takie jak np. stosowanie antyperspirantów, to pomoc doraźna i czasowa, która pomaga chwilowo zlikwidować nadpotliwość. Z kolei, inne metody, które polegają na usunięciu nadmiernego pocenia się poprzez przecięcie nerwów, niosą duże ryzyko powikłań pooperacyjnych. Dlatego warto podkreślić, że zabieg miraDry® pomaga skutecznie zwalczyć problem mokrych pach w zupełnie nieinwazyjny sposób. Jest to szybka i prosta procedura, której zaletą jest to, że wykonuje się ją jednorazowo – u większości nie wymaga powtarzania, co jest bardzo komfortowe dla pacjentów. Popularność zabiegu wynika także z tego, że jest certyfikowany przez FDA i CE oraz daje natychmiastowe efekty – można od razu cieszyć się wolnymi od potu i plam pachami. Dlatego zamiast zastanawiać się, jak się mniej pocić, warto wykonać zabieg i wreszcie poczuć się komfortowo i świeżo. Dzięki temu w kilka chwil można pozbyć się stresu oraz innych nieprzyjemności wynikających z mokrych śladów pod pachami. 

Przebieg zabiegu miraDry®

Zabieg miraDry® przeprowadzany na obu pachach trwa około 1 godziny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym – pacjent cały czas jest świadomy, co się dzieje, jednak nie doświadcza bólu w miejscu działania urządzenia – podkreśla specjalista z firmy KT Medical z Warszawy.

Po znieczuleniu pachy, nakładany jest szablon zabiegowy z symbolami, który umożliwia określenie miejsc działania specjalistycznej aparatury. Następnie specjalista korzysta z głowicy miraDry® i stosuje ją zgodnie z oznaczeniami odbitymi na skórze. Dzięki niej możliwe jest zassanie skóry wraz z gruczołami potowymi i przybliżenie ich do powierzchni. Kolejnym etapem jest zniszczenie gruczołów potowych i zapachowych poprzez wykorzystanie energii mikrofalowej miraWaveä. W trakcie trwania zabiegu, aby skutecznie chronić skórę zewnętrzną, stosowane jest chłodzenie kontaktowe.