Mikrodermabrazja
25 września 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który cieszy się ogromną popularnością. Wpływ na to mają jego skuteczność, szybkość wykonywania oraz stosunkowo niska cena. Ponadto efekty jego przeprowadzenia widać błyskawicznie. Nie jest to przy tym procedura inwazyjna, która wymaga dużej ingerencji w warstwy skóry. Dlaczego jeszcze mikrodermabrazja jest tak chętnie stosowana? Na czym polega ten zabieg? Wyjaśniamy.

Zabieg mikrodermabrazji – jak się go wykonuje?

Mikrodermabrazja nazywana jest także mikropeelingiem. W czasie jej przeprowadzania zrogowaciały naskórek jest usuwany poprzez mechaniczne ścieranie. Ze względu na rodzaje narzędzi wykorzystywanych do tego zabiegu wyróżnia się dwa typy mikrodermabrazji. Pierwszym z nich jest mikrodermabrazja korundowa, którą wykonuje się przy pomocy głowicy z kryształkami. Natomiast podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej stosuje się diamentowe tarcze.

Zabieg ten musi być wykonany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Przed jego rozpoczęciem należy dokładnie oczyścić i zdezynfekować skórę. Po usunięciu wszystkich zanieczyszczeń kosmetyczka przykłada do skóry głowicę. To ona ściera martwy naskórek oraz zrogowacenia. Jednocześnie martwa tkanka jest zasysana przez głowicę próżniową. Zabieg taki trwa maksymalnie 60 minut.

„Doświadczona specjalistka potrafi dostosować głębokość mikropeelingu do rodzaju cery pacjentki. Zwraca ona uwagę też na to, czy na skórze znajdują się podrażnienia albo trądzik. Mikrodermabrazja wykonana przez profesjonalistę na pewno przyniesie spodziewane efekty” – mówi specjalistka z salonu kosmetycznego Perfect Glamour.

Jakie efekty gwarantuje mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg, który stosuje się nie tylko na twarzy. Można go wykonać także na udach czy pośladkach. Jest dobrym sposobem na walkę cellulitem, gdyż przyczynia się do poprawienia ukrwienia skóry.

Jest zalecana osobom borykającym się z problemem trądziku. Dzięki mikrodermabrazji można dokładnie oczyścić pory i pozbyć się zaskórników. Podczas jej wykonywania zostają odblokowane zatkane ujścia gruczołów łojowych.

Mikropeeling poradzi sobie także z cerą zmęczoną i z pierwszymi oznakami starzenia. Pobudza on produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność oraz napięcie skóry. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku cery z widocznymi bliznami oraz rozstępami. Usunięty stary, zniszczony naskórek szybko zostanie zastąpiony nowym. Osoby, które skorzystały z mikrodermabrazji, zawsze podkreślają, że ich skóra odzyskała blask i zdrowy, młodszy wygląd.

Warto też dodać, że poddanie się temu zabiegowi zwiększa podatność skóry na wchłanianie składników odżywczych. Dlatego nałożenie na tak przygotowaną twarz preparatów przeciwzmarszczkowych przyniesie doskonałe rezultaty.