mezoterapia
7 listopada 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega zabieg mezoterapii?

O mezoterapii mówi się, że może zastąpić skalpel chirurga plastycznego. Czy to rzeczywiście prawda? Czym jest mezoterapia, kto może się jej poddać i jakie są jej efekty? Czy to boli? I ile kosztuje? Gdzie można przeprowadzić zabieg i na ile jest on bezpieczny? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tekście poniżej.

Mezoterapia – czyli co?

Zabieg mezoterapii polega na wstrzyknięciu aktywnej substancji w skórę. Celem tych działań jest zapobieganie starzeniu, a także niwelowanie jego widocznych objawów oraz poprawienie mikrokrążenia skóry i uczynienie jej bardziej elastyczną.

Zaletą zabiegu jest to, że substancje można dobrać do potrzeb skóry pacjentki – jej wieku, typu i problemów, z którymi się zmaga. Zabieg mezoterapii działa dwutorowo – działanie główne wykazuje zastosowany preparat, zaś same iniekcje prowokują reakcję tkanek – komórki szybciej się regenerują. Skóra pięknieje z zabiegu na zabieg. Staje się gładka, odpowiednio nawilżona i jędrna. Zaczyna wyglądać zdrowiej.

Mezoteriapia – na jakie części ciała?

Mezoteriapię można stosować nie tylko na twarzy. Zabieg ten wykorzystuje się często na skórze głowy. Wzmaga ona wzrost włosów. Dzięki wygładzaniu, przywracaniu równowagi wodnej oraz przyspieszaniu regeneracji komórek sprawdza się w walce z rozstępami i cellulitem. Może być zatem aplikowana na przykład w okolicach ud czy pośladków, oraz tam gdzie jest wskazanie estetyczne lub medyczne.

Przeciwwskazania i przebieg mezoterapii

Przeciwwskazania do mezoterapii są nieliczne i należą do nich m.in. cukrzyca i ciąża. Dla pełnego bezpieczeństwa warto skonsultować się jednak z osobą wykonującą zabieg (np. ze specjalistami z WellDerm). Do środków ostrożności należy unikanie substancji, które wzmagają rozrzedzenie krwi – na tydzień przed zabiegiem. Osoby podatne na powstawanie sińców powinny zabezpieczyć się przed nimi, smarując skórę preparatami z witaminą K.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry bardzo cienką igłą, za której pośrednictwem docierają do głębokich warstw skóry odpowiednie składniki. Aby wykonać zabieg na twarzy, trzeba spędzić na fotelu specjalisty około godziny. Nie jest to wielki ból, ale osoby bardzo wrażliwe mają możliwość skorzystania z maści znieczulającej. Po zabiegu twarz pokryta jest niewielkimi uwypukleniami. Możliwy jest też obrzęk. Muszą minąć około dwa dni, zanim wszelkie niepożądane ślady zabiegu ustąpiły.

Zabieg na ogół zaleca się wykonać w serii (kilka zabiegów w odstępach około dwu-, trzytygodniowych) powtarzać co jakiś czas lub wykonać kilka w serii. Koszt jednego ostrzykiwania to około 350–500 zł. Nie są to zatem małe pieniądze, ale z drugiej strony – wciąż mniejsze niż w przypadku chirurgii plastycznej, a efekty nie mniej spektakularne. Przy tym inwazyjność zabiegu jest mniejsza. Mezoterapia staje się bardzo popularna i stale się rozwija. Być może niedługo kluczem do piękna będzie nie skalpel, a igła.