4 września 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega pedicure medyczny?

Każdy, szczególnie w okresie letnim, zaczyna zwracać uwagę na stopy. Wszystkim zależy na ich estetycznym i zdrowym wyglądzie. Niekiedy jednak, aby poprawić ich stan, nie wystarczą domowe zabiegi. Pomocy udzieli wtedy podolog. Ten specjalista zajmuje się między innymi wykonywaniem pedikiuru medycznego, który szybko regeneruje stopy i przywraca im zadbany wygląd.

Pedicure medyczny – co to takiego?

Pedicure medyczny nie jest rodzajem pedicure estetycznego. Jest on zabiegiem znacznie bardziej specjalistycznym. Tego rodzaju procedura jest wykonywana przez podologa. Jej istotą jest usunięcie ze stóp bolących odcisków, modzeli, a także innych zmian skórnych oraz opracowanie paznokci. Podczas wykonywania zabiegu mogą zostać także założone klamry na wrastające paznokcie.

Jak przeprowadza się pedicure medyczny?

Wiele osób, które słyszy o usuwaniu modzeli czy odcisków, szybko kojarzy te czynności z bólem. Jednak nic bardziej mylnego. Zabiegi podologiczne są wykonywane przy użyciu profesjonalnego sprzętu – na przykład frezarek, co eliminuje możliwość wystąpienia jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu – mówi specjalista z gabinetu Podologia Tatiana Waluk z Gorzowa Wielkopolskiego.

Przed przystąpieniem do zabiegu podolog dokładnie przygląda się stopom, analizuje problem i stawia diagnozę dotyczącą dolegliwości. Pacjent musi udzielić również wywiadu, w którym wyklucza się przeciwskazania do zabiegu. Jest on wykonywany przy użyciu odpowiedniego sprzętu zabiegowego, bezpiecznych dermokosmetyków, a przede wszystkim przy pomocy sterylnych narzędzi. Jeżeli natomiast stopy zostały zaatakowane przez grzybicę, podolog wdraża odpowiednią terapię.

Podolog opracowuje, czyli szlifuje i skraca, płytkę paznokcia. W dalszej kolejności usuwane są zmiany skórne, a także zrogowaciały naskórek z podeszwy stóp. Zabieg kończy masaż z użyciem technik refleksologicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na pedicure medyczny?

Pedicure medyczny gwarantuje nie tylko piękny wygląd stóp, ale co ważniejsze, ich zdrowie. To stopy każdego dnia dźwigają cały ciężar ciała. Dlatego nic dziwnego w tym, że mogą być obolałe. Nie jest niczym niezwykłym, że u osób, które większość dnia spędzają na nogach, pojawiają się odciski.

Zabieg ten potrafi w znaczący sposób podnieść komfort życia, a jednocześnie poprawić samopoczucie. Trzeba także pamiętać o medycznym aspekcie pielęgnacji stóp. Osoba, która cierpi na bolesne otarcia czy modzele, całkiem nieświadomie źle układa stopę podczas chodzenia. Ma to wpływ na nierównomierne obciążenie stawów i kręgosłupa.