mezoterapia igłowa
1 stycznia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega mezoterapia igłowa i jakie są jej efekty?

Pojęcie mezoterapia igłowa dla wielu osób brzmi tajemniczo. Jest to jednak zabieg kosmetyczny, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Pozwala na poprawienie stanu skóry i wyglądu zewnętrznego. Umożliwia ponadto przywrócenie naturalnego, promiennego wyrazu twarzy. Sprawdź, co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej oraz jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej przeprowadzenia!

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem estetycznym, który polega na wykonaniu serii drobnych oraz gęstych nakłuć. Zastosowanie znajdują tu specjalne urządzenia, które wyposażone są w niewielkie igły. Dzięki temu możliwe jest wprowadzanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry pozwala osiągnąć. Głębokość nakłuć jest uzależniona od zastosowanych preparatów i zdiagnozowanych problemów skórnych, które mają zostać wyleczone lub naprawione. W trakcie zabiegu w głąb skóry wprowadzane są substancje aktywne, które mają poprawić stan skóry. Niezwykle efektywne są tu tzw. rollery, a więc rolki wyposażone w wiele mikroigieł.

Jak dotąd nie ustalono granicy wieku, do której można przeprowadzać zabieg mezoterapii igłowej. Jak podkreślają specjaliści Instytutu Urody COLIBRI, jest to doskonały sposób na zniwelowanie skutków cellulitu, nadmiernego wypadania włosów, redukcję zmarszczek, zbyt małe nawodnienie skóry, ujędrnienie, zagęszczenie oraz napięcie skóry. Mezoterapia może być zastosowana do postarzałej, zmęczonej oraz odwodnionej cery.

Efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa ma za zadanie głęboko nawilżyć skórę oraz uzupełnić niedobory niezbędnych składników w jej kolejnych warstwach. Zaobserwowano, że wspomaga ona mikrokrążenie oraz stymulację komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych. W jej efekcie może zwiększyć się napięcie oraz elastyczność skóry, znacząco zmniejszyć się oznaki zmęczenia.

Jest polecana tym osobom, które pragną poprawić kondycję swojej skóry i jej wyglądu. Eliminuje konieczność wykonywania zabiegów chirurgicznych, które miałyby przynieść podobne efekty.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są również rozstępy, które powstały w efekcie przebytych chorób bądź ciąży. Możliwe jest uzyskanie rezultatów takich jak wzmocnienie cebulek włosów, redukcja widoczności blizn, powstrzymanie wypadania włosów.

Stosowane w mezoterapii koktajle i ampułki ułatwiają uzyskanie pożądanych efektów, dzięki zawartości wysokiego stężenia składników aktywnych. Unikalne formuły mogą znacząco zredukować zdiagnozowane problemy skórne. Na ogół wykorzystywane są ampułki liftingujące, które z założenia mają zwiększać produkcję kolagenu oraz elastyny.