5 grudnia 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Jego skutki są zbawiennie dla skóry, ponieważ po zabiegu jest ona wyraźnie nawilżona, zregenerowana, a także odmłodzona. Zabieg ten możemy wykonać zarówno na twarzy, jak i na przykład na dłoniach. Jak wygląda taki zabieg? I co warto wiedzieć, zanim umówimy się na wizytę u specjalisty?

Jak wykonuje się zabieg mezoterapii?

Jest to niechirurgiczny zabieg, podczas którego w skórę wstrzykiwane są między innymi takie składniki jak: kwas hialuronowy, witaminy, czy aminokwasy. Sposób aplikacji sprawia, że odżywcze składniki wnikają w głąb skóry i docierają aż do skóry właściwej. Zabieg wykonuje się w celu leczenia i profilaktyki, a efekty zaczynają być widoczne już po pierwszej wizycie. Jak przekonuje ekspert z salonu kosmetycznego BlackBerry Beauty w Lublinie, na taki zabieg decydują się zarówno panie, jak i panowie, niezależnie od pory roku. Warunki atmosferyczne, smog, czy klimatyzacja źle wpływają na stan naszej cery przez cały rok, dlatego nakładanie kremów na twarz jest niewystarczające. Warto od czasu do czasu umówić się na zabieg i zadbać o skórę od wewnątrz.

Jakie wyróżniamy rodzaje mezoterapii?

Najpopularniejsze rodzaje tego zabiegu to mezoterapia igłowa oraz bezigłowa. Mezoterapia bezigłowa polega na wtłaczaniu składników odżywczych w głąb skóry właściwej za pomocą fal radiowych. Aby osiągnąć zamierzony efekt trzeba wykonać kilka serii zabiegów. Ten rodzaj mezoterapii można łączyć również z zabiegiem mikrodermabrazji. Mezoterapia igłowa jest zdecydowanie popularniejsza, mimo, że jest zabiegiem inwazyjnym, wykonywanym przy pomocy igły. Dzięki temu wszystkie składniki odżywcze są szybko i precyzyjnie wstrzykiwane w głąb skóry. Następnie wykonywany jest masaż, by zaaplikowane składniki zostały rozmieszczone równomiernie. Po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami UV, pić dużo wody oraz dbać o jej prawidłowe nawilżenie przy pomocy kremów.

Jakie są efekty po zabiegu mezoterapii?

Mezoterapię można stosować zarówno na skórę twarzy, dłoni, jak i całego ciała. Po takim zabiegu skóra jest właściwie odżywiona, poprawia się mikrokrążenie, a fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg mezoterapii zapobiega powstawaniu wolnych rodników w skórze, spłyca drobne zmarszczki, a nawet redukuje cellulit. By efekty były dla nas widoczne i zadowalające, taki zabieg powinien zostać wykonany w sprawdzonym i profesjonalnym salonie kosmetycznym.