Masaż kobido
11 grudnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega masaż kobido i jakie zapewnia efekty?

Masaż kobido to jeden z najlepszych prezentów, jaki można zafundować swojej twarzy oraz ciału. Jest doskonałą alternatywą dla medycyny estetycznej. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie długotrwałego efektu liftingu w zupełnie bezinwazyjny sposób. Jego rezultaty są tak spektakularne, że nazywany jest często liftingiem bez skalpela. Sprawdź w artykule, czym dokładnie jest masaż kobido oraz poznaj jego działanie!

Technika masu kobido

Technika masażu kobido jest jedną z najstarszych, a zarazem najtrudniejszych na świecie. Opiera się ona na starożytnych tradycjach oraz medycynie azjatyckiej. Masaż ten początkowo zarezerwowany był tylko dla nielicznych i odbywał się na japońskim dworze cesarskim. W odróżnieniu od innych technik masażu twarzy, kobido dociera do najgłębszych warstw skóry i mięśni, co sprawia, że daje aż tak zdumiewające efekty.

Masaż ten jest bardzo skomplikowany, wymaga od masażysty dużej wiedzy i doświadczenia. Doskonałych specjalistów tej techniki znaleźć można np. w Spa Osowa. Sam masaż składa się z kilku etapów – masażu relaksującego, tkanek głębokich, drenażu limfatycznego, technik liftingujących oraz akupresury. Ruchy rąk w czasie masażu są intensywne i zdecydowane, przez co usuwają zgromadzone w ciele napięcie, a także poprawiają przepływ krwi i limfy.

Efekty masażu kobido

Masaż kobido wpływa korzystnie zarówno na wygląd skóry, jak i cały organizm. Dzięki niemu skóra wygląda młodo, pięknie i promiennie. Masaż ujędrnia skórę twarzy, wygładza zmarszczki oraz poprawia koloryt. Kobido doskonale relaksuje, rozluźnia mięśnie twarzy, karku oraz szyi. Regularne sesje są w stanie poprawić kontur twarzy oraz zapobiec starzeniu się skóry, ponieważ stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Masaż zapewnia zniwelowanie worków pod oczami, podniesienie opadających powiek oraz zmniejszenie opuchlizny.

Masaż oprócz właściwości upiększających, niesie za sobą także szereg korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim działa odprężająco, uwalnia zgromadzony w ciele stres oraz napięcia w obszarze twarzowo – szczękowym. Ponadto działa antydepresyjnie oraz może łagodzić migreny i bóle głowy.

Dla kogo zalecany jest masaż kobido?

Masaż przeznaczony jest dla każdej osoby, która chce cieszyć się piękną, jędrną oraz promienną skórą bez inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Świetnie sprawdzi się u osób ze skórą dojrzałą oraz z pierwszymi oznakami starzenia. Jest także doskonałą propozycją dla osób, które szukają odprężenia i rozluźnienia.

Masażu nie zaleca się wykonywać w przypadku cery naczynkowej oraz przy stanach zapalnych skóry i trądziku w ostrej fazie. Przeciwwskazaniem są także gorączka, wysokie nadciśnienie tętnicze, wcześniejsza ekstrakcja zęba.