manicure-kombinowany
10 stycznia 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega manicure kombinowany?

Jesteś zabieganą kobietą i nie masz czasu chodzić do salonu kosmetycznego na manicure? A może zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie paznokci i irytują Cię szybko pojawiające się odrosty? Manicure kombinowany jest dla Ciebie! Zobacz, czym jest manicure kombinowany, na czym polega i jakie są jego zalety. Spróbuj sama, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego manicure!

Manicure kombinowany – co to jest?

Manicure kombinowany to najnowszy trend w pielęgnacji i stylizacji paznokci, który przywędrował do nas z Korei. Polega on na odepchnięciu, wycięciu i wyfrezowaniu skórek przed malowaniem, co sprawia, że nie ma żadnej przestrzeni pomiędzy skórą palca, a warstwą lakieru. Dzięki pozbyciu się skórek i wygładzeniu płytki paznokci manicurzystka jest w stanie nałożyć lakier  tradycyjny lub hybrydowy, bezpośrednio pod skórki. Daje to naturalny i estetyczny efekt koloru na całej płytce paznokcia.

Czy można wykonać manicure kombinowany własnoręcznie w domu?

Zapytaliśmy o to Annę Rycerz, ekspertkę z Krakowskiej Akademii Kosmetycznej i głównego coacha Victoria Vynn:

Nie warto próbować robienia manicure kombinowanego w domu, ponieważ wymaga on ogromnej staranności i wcześniejszej praktyki pod okiem profesjonalistów, a także użycia specjalistycznego sprzętu i dużej wiedzy. Lepiej jest udać się do salonu kosmetycznego, gdzie wyszkolona i doświadczona manicurzystka zadba o higienę oraz bezpieczeństwo, a sam zabieg wykonany zostanie profesjonalnie.

Manicure kombinowany – zalety

  • W przeciwieństwie do tradycyjnego manicure lub hybryd, pierwsze odrosty widać najwcześniej po jednym lub dwóch tygodniach (w zależności od indywidualnego tempa wzrostu paznokcia). Po czterech tygodniach odrost jest już wyraźnie widoczny, ale i tak mniej niż przy klasycznych metodach. Dzięki temu zyskujesz dłuższe życie koloru na paznokciach i rzadziej musisz odwiedzać salon kosmetyczny;
  • Zabieg jest niezwykle dokładny, co daje perfekcyjny efekt, przewyższający starsze metody malowania paznokci;
  • Dzięki starannemu odsunięciu skórek widoczna jest większa część paznokcia, którą można dowolnie pomalować lub ozdobić, nawet jeśli paznokieć jest krótki.

Niestety manicure kombinowany wymaga wielu narzędzi, umiejętności i czasu, dobrze jest więc oddać wygląd swoich paznokci w profesjonalne ręce. Niezbędna jest dezynfekcja i sterylizacja wszystkich narzędzi (kopytek, frezów, nożyczek, cążek) i umiejętne korzystanie z nich. Z tego powodu warto sprawdzić kompetencje manicurzystki i dowiedzieć się, czy ma odpowiednie szkolenia oraz doświadczenie.

Cena manicure kombinowanego jest różna w zależności od salonu. Zwykle jest nieznacznie wyższa od manicure hybrydowego, ale trwałość manicure kombinowanego sprawia, że ostatecznie wydajesz mniej.