27 stycznia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega manicure hybrydowy?

Metodą stylizacji paznokci, która w ostatnich latach stała się bardzo popularna, jest manicure hybrydowy. Paznokcie hybrydowe charakteryzuje trwałość i zadbany wygląd. Można je wykonać zarówno w specjalistycznym salonie, jak i we własnym domu. Przekonaj się, kto może skorzystać z manicure hybrydowego, jakie narzędzia są niezbędne do jego wykonania oraz jak powinien przebiegać sam proces stylizacji.

Kto może skorzystać z manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy jest przeznaczony dla kobiet lubiących pomalowane paznokcie, jednak niemających czasu na wykonywanie ich co kilka dni oraz dla tych, które mają problem z łamliwością paznokci. Jak twierdzi ekspert reprezentujący Gabinet Kosmetyczny Image:

Trwałość tej metody pozwala na zachowanie zadbanego wyglądu paznokci przez kilka tygodni.

Paznokcie hybrydowe są także korzystnym rozwiązaniem dla osób, które mają skłonność do ich obgryzania. Dzięki manicure hybrydowemu będą w stanie zapuścić paznokcie na pożądaną długość.

Jakie akcesoria są potrzebne do jego wykonania?

By móc wykonać manicure hybrydowy w domu, musimy posiadać specjalny sprzęt oraz lakiery hybrydowe. Do wykonania paznokci niezbędna jest lampa UV, emitująca promienie ultrafioletowe i pozwalająca szybko utwardzić lakier. Warto pamiętać, że jeśli nie mamy zdolności manualnych lub nie chcemy wydawać pieniędzy na narzędzia potrzebne do samodzielnego wykonania manicure hybrydowegomożemy skorzystać z profesjonalnych usług salonu kosmetycznego. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykonywanie paznokci w domu, powinniśmy wyposażyć się w bazę pod lakier, top, czyli warstwę wykończającą, lakiery hybrydowe w ulubionych kolorach, odtłuszczacz, waciki bezpyłowe, aceton oraz bloczki polerskie, pilniczki, radełka i cążki do skórek.

Jak powinien przebiegać proces robienia hybrydy?

Jeszcze zanim rozpoczniemy wykonywanie manicure, powinniśmy nadać płytce paznokcia pożądany kształt, odsunąć skórki oraz usunąć pozostałości po poprzednim lakierze. Następnie należy zmatowić paznokieć za pomocą bloczka polerskiego i odtłuszczacza. Oba te elementy wpływają na trwałość efektu, w związku z tym, nie należy ich pomijać.  Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy i utrwalenie jej w lampie. Jej rozłożenie warunkuje rozlanie się lakieru, należy więc robić to w jak najbardziej staranny sposób. Później nanosimy lakier, każdą warstwę utwardzamy w lampie.  Malujemy tyle warstw, ile potrzeba by lakier pokrył płytkę paznokcia. Następnie nakładamy i utrwalamy top, który spoi warstwy, nabłyszczy je i przedłuży ich trwałość. Ostatnim elementem domowego wykonania paznokci jest zastosowanie odtłuszczacza, który usunie klejącą się warstwę.