manicure hybrydowy
30 listopada 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega manicure hybrydowy?

Dla kobiet ważny jest każdy detal ich wyglądu. Liczą się nie tylko efektowny makijaż i zadbana fryzura, ale także odpowiednia stylistyka paznokci. Duże możliwości w tym zakresie daje wykonanie manicure’u hybrydowego. Dzięki niemu paznokcie mają przez długi czas intensywny, głęboki kolor oraz mogą zostać oryginalnie ozdobione. A w jaki sposób wykonuje się manicure hybrydowy? Wyjaśniamy.

Manicure hybrydowy – jak się go wykonuje?

Klasyczny manicure ciągle ma wiele zwolenniczek. Jednak od kiedy pojawiła się jego hybrydowa odmiana, kobiety coraz częściej decydują się na malowanie paznokci lakierem utrwalanym przy pomocy specjalnych lamp.

Zanim kosmetyczka zacznie nakładać lakier na płytkę paznokcia, musi dokładnie ją przygotować. Paznokcie zostają opiłowane, dzięki czemu wszystkie mają jednakowy, regularny kształt. Następnie wycina się skórki oraz wygładza płytkę przy pomocy bloku polerskiego. Tuż przed nałożeniem lakieru należy też ją dokładnie odtłuścić.

Pierwszą warstwą nakładaną na paznokieć jest tak zwana baza, która przypomina bezbarwny lakier. Dzięki niej można dłużej cieszyć się efektem manicure’u hybrydowego. Po jej utwardzeniu przy pomocy lamy UV lub UV LED kosmetyczka zaczyna nakładanie kolorów. To, ile warstw lakieru znajdzie się na paznokciu, zależy od jego producenta i gęstości. Na samym końcu nakładany jest top. Jest to lakier nawierzchniowy, który nadaje połysk oraz utrwala wykonaną hybrydę. Po nałożeniu na paznokcie każdej z warstw lakieru należy utrwalić go lampą.

Wykonanie manicure’u hybrydowego kończy się przemyciem paznokci odtłuszczaczem.

Wykonanie manicure’u hybrydowego nie zajmuje wiele czasu, a jego efekt jest imponujący. Jeżeli paznokcie zostaną powierzone profesjonaliście, to będą one też starannie i modnie ozdobione” – mówi specjalistka z salonu Maestria Klinika Urody.

Jakie zalety ma manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy daje duże możliwości w zakresie stylizacji paznokci. Warto wiedzieć, że korzystając z lakierów hybrydowych, można ozdobić zarówno dłonie, jak i paznokcie.

Ponadto nałożona hybryda utrzymuje się na paznokciu aż do trzech tygodni. Malując w ten sposób paznokcie, unika się też odprysków i zacieków. Kolor jest zawsze wyrazisty, głęboki, a także błyszczący. Nie trzeba obawiać się, że warstwa lakieru odpadnie – na przykład podczas sprzątania czy innych prac domowych.

Manicure ten nie jest szkodliwy dla paznokci. Świetnie prezentuje się zarówno wtedy, kiedy są one długie, jak i gdy są krótkie. Jest to więc rozwiązanie dla kobiet, które cenią długotrwały efekt, wygodę oraz estetyczny wygląd dłoni.