6 grudnia 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet zapracowanych, zmagających się z alergiami czy też po przebytych chorobach. Dzięki trwałym kreskom na powiekach, niezmywalnym kolorze ust czy równym brwiom mogą czuć się pięknie w każdym momencie. Dla wielu jego wykonanie jest spełnieniem marzeń. Co warto o nim wiedzieć przed podjęciem decyzji? Na czym dokładnie polega?

Czy makijaż permanentny jest dla każdego?

Specjalista z firmy Long-Time-Liner wyjaśnia, że nie każda z Pań może zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego. Istnieje szereg przeciwwskazań, do których zaliczyć możemy m.in. chorobę krwi, zaawansowaną cukrzycę, trwające leczenie onkologiczne, ciążę, wirusowe zapalenie wątroby bądź bycie nosicielem wirusa HIV. Nie jest to również rozwiązanie dla Pań borykających się z nadciśnieniem, przyjmujących sterydy czy też mających problemy z zapaleniem spojówek bądź nawracającą opryszczką. Jednak jeśli nie zmagasz się z powyżej wymienionymi problemami i masz ochotę na trwałą poprawę urody, jak najbardziej możesz zapisać się do specjalisty na taki zabieg.

Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego?

Ważne jest odpowiednie przygotowanie do dnia, w którym planowane jest wykonanie makijażu permanentnego. Tydzień przed ustalonym zabiegiem nie należy przeprowadzać peelingów bądź zabiegów z wykorzystaniem na twarzy. W dniu jego przeprowadzenia pierwszym najważniejszym krokiem jest zrobienie testu alergicznego i wypełnienie ankiety. Czynności te są niezbędne do uzyskania pozytywnej kwalifikacji. Miejsce, w którym pojawi makijaż, jest odkażane, a następnie szkicowany jest wzór przy pomocy kredki. Każdorazowo rysunek jest akceptowany przez klientkę, z możliwością wprowadzenia zmian. Konieczne jest również wybranie odpowiedniego koloru barwnika, którym będzie wykonany make-up. Jeśli wszystkie etapy zakończyły się pomyślnie, możliwe jest przystąpienie do pigmentacji. Proces ten odbywa się przy wykorzystaniu igły jednorazowej, kartridża bądź nożyka, w zależności od wybranego efektu końcowego. Substancja jest wprowadzana do warstwy kolczystej naskórka poprzez delikatne jej nacięcie na odpowiednią głębokość, co pozwala stworzyć zamierzony zarys.

Zabieg może powodować lekki ból i dyskomfort, dlatego miejsce znieczulane jest za pomocą żelu bądź płynu, działającego już po kilku minutach. W zależności od planowanego do uzyskania efektu i miejsca wykonywania makijażu permanentnego może on trwać od 1 do 3-4 godzin. Wystąpienie zaczerwienienia bądź opuchlizny są naturalną reakcją skóry i znika po kilku godzinach. Warto zwrócić uwagę, że efekt utrzymuje się najczęściej około dwóch lat. Po wspomnianym czasie konieczne jest poprawienie jego wyrazistości, ale też możliwe jest dokonanie zmiany kształtu czy też koloru.