liposukcja ultradzwiekowa
9 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa? 

Wiele osób boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Istnieją zabiegi, które pozwalają na poradzenie sobie z tym problemem w bardzo szybki sposób. Tradycyjna forma liposukcji wiąże się z odsysaniem tłuszczu, a następnie długim okresem rekonwalescencji. Na szczęście istnieją alternatywne metody, bazujące m.in. na ultradźwiękach. Na czym dokładnie polega ta forma liposukcji?

Jak działa liposukcja ultradźwiękowa? 

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej bazuje na wykorzystaniu specjalnej głowicy, która emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Pozwalają one na rozbicie komórek tłuszczowych. Takie komórki są następnie usuwane przez układ limfatyczny i żylny. Z tego powodu szybko znikają z organizmu. Dzięki temu można uzyskać podobny efekt do standardowej liposukcji, ale bez konieczności przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji. Nie wykonuje się bowiem nacięć, które muszą się zrosnąć.

Liposukcję ultradźwiękową stosuje się w przypadku takich partii ciała, jak pośladki, uda, brzuch, biodra czy ręce. Polega ona na pokryciu skóry żelem, a następnie przesuwaniu po ciele specjalną głowicą, która emituje ultradźwięki. Na początku stosuje się jednak promieniowanie podczerwone, pozwalające na rozgrzanie komórek. Dzięki temu ich rozbicie staje się znacznie łatwiejsze. Z liposukcji ultradźwiękowej skorzystasz m.in. w studio urody przy Skandynawskim Salonie Figury Kobiecej Bailine w Warszawie.

Efekty liposukcji ultradźwiękowej 

Po jednym zabiegu liposukcji ultradźwiękowej efekty nie są od razu widoczne. Konieczne jest przeprowadzenie kilku serii, by rzeczywiście zobaczyć rezultaty. Efekt staje się zauważalny dopiero po kilku dniach ze względu na fakt, że komórki muszą być odpowiednio zmetabolizowane przez organizm. Taka metoda cieszy się jednak ogromną popularnością, ponieważ nie jest inwazyjna. Pozwala więc na powrót do codziennych aktywności od razu po wykonaniu zabiegu, mimo że efekty są widoczne dopiero po jakimś czasie.

Po wykonaniu zabiegu mogą jednak pojawić się siniaki. Poza tym liposukcja ultradźwiękowa jest całkowicie bezbolesna. Jest to jedyny efekt uboczny, dlatego tuż po przeprowadzeniu zabiegu można powrócić do codziennych aktywności. Jest znacznie bezpieczniejsza od standardowej formy tego zabiegu. Dodatkowo liposukcja ultradźwiękowa pozwala na pobudzenie krążenia i ujędrnienie skóry.