2 marca 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy to zabieg, który pozwala naciągnąć obwisłą skórę w tym obszarze. Nie tylko podnosi ją, ale też redukuje istniejące zmarszczki. W zależności od oczekiwanych efektów klienci mogą skorzystać z zabiegów inwazyjnych, jak i nieinwazyjnych. Istotne, że każdy z nich pozwala cofnąć widoczne efekty starzenia, nie tylko likwidując niedoskonałości, ale też nadając twarzy właściwego owalu. Co warto wiedzieć o liftingu?

Lifting twarzy – czym jest?

Lifting twarzy to nic innego jak sposób na poprawienie wyglądu skóry w tym obszarze. Możliwe jest podniesienie opadających kącików ust, obwisłych policzków czy też zmniejszenie nadmiaru skóry. Wiele osób decydujących się na jego wykonanie uważa, że to sposób na uwydatnienie piękna, gdyż pozwala utrzymać atrakcyjny wygląd. Zdecydowanie jest to rozwiązanie dla osób, które chcą poczuć się pięknie, ale też zyskać pewność siebie. To także usługa dla tych, dla których dobry wygląd jest sposobem na dobre samopoczucie.

Jak przebiega zabieg?

Przebieg zabiegu uzależniony jest od wybranej metody – inwazyjnej bądź nie. W przypadku postawienia na tę pierwszą, procedura może być skomplikowana, gdyż wymaga ogromnej precyzji ze strony chirurga plastycznego. W jej trakcie są wykonywane nacięcia skóry w okolicach skroni oraz jest przeprowadzane skracanie nadmiaru tkanki. Każdorazowo sposób i miejsce nacięcia są indywidualnie dopasowywane do rys pacjentki i jej oczekiwań. Wykonane czynności powodują wygładzenie cery i poprawienie jej ogólnego zarysu. Po zakończeniu operacji występuje opuchlizna – dopiero po jej zejściu widoczne są właściwe efekty.

Osoby, które obawiają się skalpela, mogą zdecydować się na lifting wolumetryczny. Specjaliści ze Studio Urody Vital wyjaśniają, że pozwala on poprawić twarz za pomocą kwasu hialuronowego. Nie jest tak inwazyjny jak operacja, a również koryguje owal twarzy, eliminuje problem wiotkiej skóry, bruzd skórnych i głębokich zmarszczek. Rozwiązanie to jest często wybierane z uwagi na brak konieczności wykonania nacięć chirurgicznych, ale też długo utrzymujące się efekty.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Lifting twarzy polecany jest szczególnie osobom w okolicach 60 roku życia, aczkolwiek wiele z nich już po czterdziestce również pragnie poprawić swój wygląd. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy źle czują się ze swoim wyglądem i nie potrafią pogodzić się ze starością. Wiele z nich zauważa u siebie nie tylko poprawę pod względem wizualnym, ale też psychicznym. Z uwagi na fakt, że dostępny jest on w wersji inwazyjnej, jak i nie, mogą z niego skorzystać także pacjenci obawiający się zabiegów chirurgicznych.