stomatologia dziecięca
14 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stomatologa?

Codzienne używanie szczoteczki i pasty do zębów to za mało, aby nasz uśmiech był piękny, a zęby zdrowe. Nieodłącznym elementem troski o prawidłową higienę jamy ustnej muszą być również regularne wizyty u dentysty. W ich trakcie można dokonać przeglądu zębów pod kątem ewentualnych ubytków, usunąć kamień nazębny, a także wykonać wybielanie oraz inne zabiegi pielęgnacyjne. Sprawdźmy zatem, na co zwrócić uwagę przy wyborze stomatologa?

Od czego zacząć poszukiwania stomatologa?

Poszukiwania stomatologa najlepiej zacząć od wytypowania kilku gabinetów lub przychodni stomatologicznych. W tym kroku powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację placówki. Wybierając te znajdujące się blisko naszego miejsca zamieszkania albo pracy, będziemy mogli szybko dotrzeć na wizytę. Jeśli szukamy stomatologa w Dąbrowie Górniczej, to warto zapoznać się z ofertą przychodni Dentatus, przy ulicy Żeromskiego 13. Placówka oferuje pełen wachlarz zabiegów dentystycznych, wykonywanych w nowoczesnych gabinetach, przez lekarzy specjalistów i personel pomocniczy.

Kolejną ważną kwestią jest zakres opieki zdrowotnej proponowanej przez placówkę. Im jest on pełniejszy, tym lepiej dla nas i naszych zębów. Możliwość skorzystania z przeglądów dentystycznych, wypełniania ubytków i leczenia kanałowego w jednym miejscu, to dla pacjenta ogromna wygoda. Podobnie jak przyjazne godziny przyjęć. Wiele osób, zwłaszcza pracujących preferuje bowiem wizyty u dentysty w porze popołudniowej, a nawet wieczornej.

Czy warto stale korzystać z usług tego samego gabinetu?

Pytanie to zadaje sobie wielu pacjentów, a odpowiedź na nie zależy od wielu czynników. Jeśli nasze poszukiwania dentysty zaowocują znalezieniem placówki, z której usług jesteśmy zadowoleni, to warto na stałe związać się z taką przychodnią. W ten sposób zyskujemy dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej, obejmującej nie tylko stomatologię zachowawczą i estetyczną, ale także usługi w zakresie protetyki stomatologicznej.

Wielu rodziców wybiera konkretną przychodnię z uwagi na ofertę skierowaną również do ich dzieci. Mali pacjenci potrzebują bowiem szczególnego traktowania. Dlatego stomatologia dziecięca wymaga od stomatologa dużej cierpliwości oraz przyjaznego i empatycznego podejścia do dziecka, dla którego wizyta u dentysty może być stresująca. Warto jednak pamiętać, że obecnie stosowane technologie są coraz bardziej przyjazne dzieciom. Oznacza to, że strach przed bólem ma najczęściej przysłowiowe duże oczy.