21 marca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Na co zwrócić uwagę przy wyborze implantów zębowych?

Wynalezione w ubiegłym wieku implanty zębowe, są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie zastępowania ubytków w jamie ustnej. Innowacyjne rozwiązania wciąż rozwijającej się implantologii umożliwiają wszczepienie sztucznej korony, która do złudzenia przypomina naturalne uzębienie. Ostateczny wygląd nowej szczęki zależy jednak nie tylko od wybranego surowca, ale także doświadczenia stomatologa.

Jakie rodzaje implantów zębowych są najbardziej popularne?

Implanty zębowe są sztucznymi korzeniami zęba, które wytwarza się z przetestowanych surowców. Najpopularniejszym typem są wszczepy wykonane z tytanu – metalu obojętnego, który dobrze przyjmuje się w organizmie.

 Aby jednak osiągnąć efekt niemal identyczny ze strukturą zębów, stosuje się coraz bardziej popularne implanty cyrkonowe w kolorze kości słoniowej – informuje pracownik kliniki stomatologicznej Bonelli Dental  w Warszawie.

Implant składa się nie tylko z części umieszczonej w dziąśle. Górna część wszczepu, zwana specjalistycznie koroną, jest wytwarzana ze zróżnicowanych surowców odzwierciedlających kolor oraz strukturę naturalnej kości zęba.

Pacjenci decydują się na różne typy koron implantów

Szeroki wybór surowców użytych do pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. W tej kwestii wyróżnia się m.in.:

  • korony pełnoceramiczne, tworzone w 100% z porcelany; takie rozwiązanie najbardziej przypomina naturalne uzębienie i jest najczęściej stosowane na przednich zębach;
  • korony mieszane, wytwarzane z mieszanki porcelany oraz różnych rodzajów metalu np. złota;
  • korony porcelanowe pokryte zwiększająca trwałość powłoką np. z tlenku cyrkonu.

Jakie cechy implantów należy wziąć pod uwagę?

Pacjenci decydujący się na wszczepienie implantów zębowych, na ogół dbają o ich efektowny wygląd oraz trwałości. W tym celu warto wziąć pod uwagę:

  • jakość surowca implantu,
  • rodzaj wypełniającej korony,
  • wybór profesjonalnej kliniki stomatologicznej,
  • estetykę oferowanych rozwiązań.

Ile kosztują implanty zębowe?

Koszt implantów jest zależny od użytego surowca oraz rodzaju ubytków. Warto jednak zdecydować się na rozwiązanie, które – oprócz korzystnej ceny – będzie także trwałe oraz jak najbardziej estetyczne. Ostateczny wybór w kwestii doboru implantów warto więc skonsultować z doświadczonym specjalistą. Doradzi on w kwestii dopasowania nowoczesnych rozwiązań do indywidualnego stanu naszego uzębienia oraz możliwości finansowych.