24 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Modne tatuaże. Jakie motywy są dzisiaj popularne?

Moda zmienia się dynamicznie. I nie mamy na myśli wyłącznie ubrań. Co jakiś czas pojawia się również moda na motywy, które tatuowane są chętniej niż inne. Popularne jeszcze niedawno tzw. tribale i motylki zastępowane są przez figury geometryczne oraz motywy roślinne. Obok minimal tattoo pojawiają się również kompozycje łączące w sobie kilka tematów. Sprawdźmy, jakie motywy tatuaży są dzisiaj najbardziej popularne!

Powrót do natury: tatuaże z motywem kwiatowym

Coraz więcej osób tęskni za powrotem do natury. Wyrazem tych uczuć są z pewnością motywy kwiatowe, które bardzo często goszczą na ciałach osób, które decydują się na tatuaż. Wśród najczęściej wybieranych kwiatów królują róże, lawenda, lilie wodne oraz maki. Możliwości są jednak niemal nieograniczone – dobry tatuażysta wykona na naszym ciele dowolny kwiatowy wzór, zarówno minimalistyczny i geometryczny, jak i kolorowy, w stylu rozmytych akwareli. Motywy kwiatowe pojawiają się solo lub w połączeniu z innymi motywami roślinnymi, czaszkami lub postaciami.

Dyskretne, geometryczne wzory

Wciąż wiele osób decyduje się na spore tatuaże w widocznych miejscach – mówi specjalista z salonu tatuażu i piercingu Blackstar z Warszawy. – Jednak coraz większą popularnością cieszą się tzw. minimal tattoos. Dyskretne, niewielkie tatuaże można z powodzeniem zakryć, często nawet biżuterią. Najczęściej wykonywane są na palcach i dłoniach, a także nadgarstkach, kostkach, na dekolcie lub w okolicy szyi.

Trójkąty, koła, kwadraty, a nawet proste linie lub kropki. Pojedynczo lub połączone w nietypowy wzór. Figury geometryczne mogą składać się jedynie z linii lub być wypełnione – zazwyczaj techniką dotwork, dzięki czemu uzyskuje się efekt cieniowania.

Ugly tattoos – dla osób z poczuciem humoru

Brzydki tatuaż? Tak, ale tylko z pozoru. Ignorant tattoo, zwany również ugly tattoo, wygląda jak stworzony ręką dziecka lub niedoświadczonego tatuażysty. W tym szaleństwie jest metoda – ponieważ ugly tattoos zwracają na siebie uwagę. Zwłaszcza jeśli rysunki nie przedstawiają niczego wyjątkowego – ot, po prostu przedmioty codziennego użytku. Często są to również napisy wykonane z pozorną niedbałością. Motywy? Jak już wspomnieliśmy – dowolne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tatuaż naprawdę odwzorowywał rysunek naszego dziecka.

Motywy astronomiczne nie tylko dla bujających w obłokach

Kosmos, podobnie jak świat natury, daje nam nieograniczone możliwości. Stąd boom na tatuaże przedstawiające motywy astronomiczne. Księżyc, a zwłaszcza jego fazy, gwiazdy i galaktyki, słońce, planety. Postaci astronautów, niekoniecznie ludzkich – ponieważ w kosmiczny hełm można przyodziać na przykład kota, który bawi się planetami. Podobnie jak w przypadku motywów roślinnych motywy kosmiczne mogą występować solo lub w towarzystwie innego wzoru.

Twarze i portrety, także… zwierzaków

Popularnym motywem tatuaży są również twarze. Wykonywane są w różnych technikach: jako geometryczne i surrealistyczne, zazwyczaj czarne wzory, a także w formie realistycznej, z wykorzystaniem kolorów. Pojawiają się twarze anonimowe, portrety znanych osób i inspirujących artystów, postaci z komiksów lub filmów animowanych, a także realistyczne wizerunki zwierzaków. Występują pojedynczo w formie minimal tattoo lub jako element większej kompozycji – często w połączeniu z motywami kwiatowymi.

Inspirujące napisy i hasła

Codzienna motywacja? Hasło wypisane w widocznym miejscu, na które można spojrzeć w kryzysowych chwilach. Często ulubiony cytat lub tatuaż feministyczny, na przykład z napisem „girl power”. Równie ważna jest czcionka, którą zostanie wykonany napis. Nieczytelne zawijasy lub litery gotyckie odeszły do lamusa – dziś najczęściej jest to czcionka przypominająca pismo maszynowe lub odręczne.