fryzury damskie
1 lipca 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Modne fryzury damskie

Odpowiednio dobrana fryzura potrafi sprawić, że rozkwitniesz. Nie tylko podkreśli Twoją urodę i charakter, ale także nada wyrazu całemu wizerunkowi. Na pierwszym miejscu stawiasz zapewne to, by wyglądać kobieco, a jednocześnie z klasą. Podejmując decyzję, co będziesz nosiła na głowie w tym sezonie, nie zapominaj jednak o obowiązującej modzie. Jak pogodzić ze sobą wszystkie te kryteria? Najlepiej zapytać o radę stylistę fryzur oraz poznać najnowsze trendy w świecie fryzur.

Krótkie cięcie dla odważnych

Mocno skrócone włosy już dawno przestały kojarzyć się jedynie z mężczyznami. Kobieta, która zdecyduje się na takie minimalistyczne uczesanie, także może prezentować się bardzo korzystnie. Krótka fryzura odmładza, dodaje wyrazistości i tzw. pazura. Znaczącym plusem takiego rozwiązania jest również łatwość stylizowania włosów. Im są krótsze, tym mniej wymagają pracy. W zasadzie, przy takiej długości możesz nawet zupełnie zrezygnować z ich układania.

A jakie krótkie cięcie wybrać? W tym sezonie królować będzie zadziorność, nawiązująca do rockowej sceny. Oznacza to, że nieład na Twojej głowie również będzie mile widziany. Warto zaryzykować i postawić na małą rewolucję. Nawet, jeśli będzie Ci się trudno przekonać się do nowego wyglądu, zawsze możesz znowu zapuścić włosy do poprzedniej długości.

Trendy na rok 2019 – styl „pixie”

W tym roku w salonach fryzjerskich będzie królował styl „pixie”. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałaś tego określenia, nie obawiaj się – jest ono używane głównie przez specjalistów. Oznacza to po prostu zawadiackie cięcie, przy którym często zostawiona jest dłuższa grzywka, opadająca na oko. Jest to bardzo plastyczna fryzura, która pasuje do znacznej części typów kobiecej urody.  Warto postawić przy niej na długość włosów do obojczyków. Według specjalistów taki zabieg optycznie odmładza, a nawet wysmukla sylwetkę, odejmując optycznie kilka centymetrów.

Nie bój się koloru

Ekspert ze Studio hair-club podpowiada, że w kwestii koloryzacji nie zaszło w ciągu ostatnich lat wiele zmian. Dlatego jeśli do tej pory nie zdecydowałaś się na nowy kolor, teraz jest na to najlepszy moment. Największą popularnością nadal cieszą się ombre oraz złociste refleksy. Nieco jaśniejsze pasma, okalając twarz, dodają jej promiennego i witalnego wyglądu. Na modowym piedestale niezmiennie utrzymuje się także platyna oraz różnego rodzaju nowoczesne balejaże.

Świat należy do odważnych, więc dlaczego by nie zacząć od śmiałych zmian na głowie? Z pomocą profesjonalnego stylisty włosów z łatwością dopasujesz idealny kolor oraz linię cięcia i przejdziesz prawdziwą metamorfozę.