Mezoterapia mikroigłowa
2 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Mezoterapia mikroigłowa jako zabieg rewitalizujący i odmładzający skórę

Obecnie korzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Istnieje wiele usług, które mają za zadanie poprawić wygląd i kondycję skóry. Jedną z nich jest właśnie mezoterapia mikroigłowa. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Czy rzeczywiście pozwala on na tak skuteczne zregenerowanie i odmłodzenie cery?

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa? 

Mezoterapia mikroigłowa bazuje na nakłuciach bardzo cienką igłą. W ten sposób można wprowadzić w głąb skóry mieszanki witamin i cennych substancji, czyli tzw. mezokoktajle. Zabieg ten wykorzystuje się zarówno w przypadku twarzy, jak i ud, pośladków czy brzucha. Wykonuje się go za pomocą specjalnego rollera oraz końcówki nakłuwającej.

Skład podawanych mezokoktajlów zależy od potrzeb danego pacjenta. Zazwyczaj znaleźć w nich można wiele witamin, kwas hialuronowy czy cenne wyciągi z roślin. Zdarza się, że do mezoterapii wykorzystuje się także osocze bogatopłytkowe pobrane bezpośrednio s krwi pacjenta.

Aby zabieg mezoterapii mikroigłowej był skuteczny, konieczne jest przeprowadzenie go w odpowiedni sposób. Powinna to zrobić osoba wykwalifikowana, pracująca w takim miejscu, jak np. Instytut Urody Casolla w Poznaniu. To zabieg krótki i praktycznie bezbolesny. Po jego wykonaniu skóra może być bardziej wrażliwa, ale efekt ten mija już po kilku dniach. Z tego powodu cieszy się on ogromną popularnością niezależnie od pory roku.

Efekty mezoterapii mikroigłowej 

Mezoterapia mikroigłowa skutkuje pobudzeniem procesów regeneracyjnych w skórze. W ten sposób staje się ona jędrniejsza, napięta oraz wyraźnie młodsza. Zabieg ten pozwala również na zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień. Pozwala na wyrównanie kolorytu cery, w tym także zasinień pod oczami.

Aby utrzymać uzyskane efekty, konieczne jest przeprowadzanie zabiegu mezoterapii mikroigłowej regularnie. Zaleca się serie około 4-6 spotkań w określonych odstępach czasu. W późniejszym czasie można powtarzać zabieg nieco rzadziej. Całkowite zrezygnowanie z jego wykonywania skutkuje jednak powrotem do poprzedniego stanu cery.

Mezoterapia mikroigłowa nie powinna być również przeprowadzana w przypadku kobiet w ciąży  lub pacjentów borykających się z określonymi chorobami. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na zabieg warto upewnić się, czy powinieneś wziąć w nim udział. W ten sposób unikniesz niepożądanych skutków ubocznych, które mogą być poważniejsze niż pozytywne efekty.