Zabieg mezoterapii mikroigłowej stosowany w kosmetologii
19 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Mezoterapia mikroigłowa i jej znaczenie w kosmetologii

Piękno jest czymś, do czego dąży niemal każdy człowiek, a już na pewno przedstawicielki płci pięknej, które szczególną wagę przywiązują do swojego wyglądu. Na szczęście dzięki wysokorozwiniętej kosmetologii istnieje szereg sposobów na to, by wyglądać pięknie, a jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa. W treści tego artykułu wyjaśniono, na czym polega ten zabieg oraz wymieniono podstawowe wskazania do jego przeprowadzenia.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, na który decyduje się wiele pań odwiedzających gabinety kosmetologiczne. Powodem tego są liczne korzyści płynące z zastosowania tej wyjątkowej formy przywracania skórze dawnego blasku. Mezoterapia, podczas której używane są igły, ma na celu pobudzenie najgłębszych warstw skóry do rewitalizacji. Jest to możliwe dzięki wywołaniu przez działanie specjalisty powstania na skórze mikrokanalików – to właśnie przez nie przedostają się substancje aktywne, które powodują spodziewaną rewitalizację.

W klinikach piękna, takich jak na przykład w klinice Meli’Lou Beauty Clinic zlokalizowanej w samym centrum Łodzi, stosowane są w tym celu specjalne urządzenia. Mogą to być między innymi rollery, peny czy pieczątki. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od decyzji kosmetologa, który przeprowadza zabieg.

Proces, który towarzyszy mezoterapii igłowej, jest wieloetapowy. W pierwszej fazie dochodzi do zamierzonego wywołania stanu zapalnego w skórze osoby poddającej się zabiegowi. Uszkodzenie tkanek ma na celu pobudzenie keratynocytów i fibroblastów w taki sposób, by doprowadzić do ich podziału. Efektem takiego działania jest synteza świeżo wyprodukowanej elastyny i kolagenu. Inaczej mówiąc – wywołane przez specjalistę mikrourazy i mikrokrwawienia pozwalają na aktywizację płytek krwi, a finalnie na uwalnianie tzw. czynników wzrostu.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Zdecydowanie się na zabieg mezoterapii mikroigłowej może być podyktowane różnymi czynnikami. Przedstawicielki płci pięknej (najczęściej) zgłaszają się do kosmetologów z prośbą o wykonanie takiego zabiegu między innymi wtedy, kiedy pragną wdrożyć w swoje życie profilaktykę przeciwzmarszczkową. Natomiast także te panie, które mają już zmarszczki, decydują się mezoterapię z użyciem igieł.

Do innych wskazań do przeprowadzenia omawianego zabiegu należy też między innymi konieczność wykonania liftingu skóry. Dotyczy to tych klientek klinik piękna, których twarz wyraźnie potrzebuje napięcia i poprawienia tym samym jej dotychczasowego kształtu. Mezoterapia mikroigłowa stosowana jest też u osób mających blizny potrądzikowe, przebarwienia, rumień czy rozstępy. Niemniej wszyscy ci, którzy chcą się dowiedzieć, czy w ich przypadku poddanie się mezoterapii jest dobrym krokiem, powinni zasięgnąć opinii specjalisty.