mezoterapia iglowa sposob na wypadajace wlosy
13 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Mezoterapia igłowa – remedium na wypadające włosy?

Spośród licznych zabiegów z zakresu kosmetologii medycznej mezoterapia igłowa zyskała szczególne uznanie. Obecnie wielu pacjentów gabinetów kosmetologii estetycznej decyduje się na wykonanie tego zabiegu. Zalicza się do nich między inny te osoby, które pragną, by mezoterapia igłowa stała się dla nich remedium na wypadające włosy. Czy praktyka ta jest skuteczna? Czy może pomóc osobom, które chcą zatrzymać proces wypadania ich włosów?

Czym jest mezoterapia igłowa i jakie są jej efekty?

Na początek warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest mezoterapia igłowa i na jakie rezultaty mogą liczyć osoby, które decydują się na taki zabieg. Jak wskazują przedstawiciele profesjonalnych gabinetów kosmetologii estetycznej, takich jak Specjalistyczny Gabinet Kosmetologii Estetycznej i Trychologii Stosowanej MW CLINIC ze Skierniewic, mezoterapia igłowa polega na naturalnym pobudzaniu skóry do odnowy. Co to dokładnie oznacza? Opowiemy o tym w dalszej części naszego artykułu.

Zabieg mezoterapii igłowej charakteryzuje się wykonywaniem w jego trakcie serii precyzyjnych nakłuć w odstępach około 1 cm. Czynność ta ma na celu dostarczenie skórze właściwej specjalnych koktajli, które dzięki swojemu starannie dobranemu składowi są bogate w substancje aktywne. Wskazać można na kilka rezultatów mezoterapii igłowej. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest uzyskanie między innymi takich efektów jak:

  • dotlenienie skóry,
  • zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych – efekt lipolizy,
  • pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny,
  • korekcja zmarszczek,
  • regeneracja, odmłodzenie i odżywienie skóry.

Co ważne, dobór odpowiedniego preparatu, który ma zostać wstrzyknięty w skórę pacjenta, jest silnie uzależniony od tego, jaki problem skórny ma zostać zniwelowany. Koktajle przeznaczone do przeprowadzenia mezoterapii igłowej bardzo często mają w swoim składzie kwas hialuronowy, aminokwasy, składniki mineralne oraz witaminy A, B, C i E.

Jak mezoterapia igłowa może pomóc osobom borykającym się z wypadaniem włosów?

Jednym z obszarów zabiegowych, które obejmuje mezoterapia igłowa, jest skóra głowy. Fakt ten pozwala osobom, którym wypadają włosy, na istotne zniwelowanie swojego problemu skórnego. Opisywany przez nas zabieg pobudza krążenie i polepsza ukrwienie skóry głowy. Poza tym powoduje rewitalizację mieszków włosowych, co bezpośrednio przekłada się na przyspieszenie odrostu włosów. Dzięki mezoterapii igłowej możliwe jest zatrzymanie procesu wypadania włosów i jednocześnie uczynienie ich silniejszymi i gęstszymi.