mezoterapia
14 kwietnia 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Mezoterapia igłowa dłoni

Większości z nas niezależnie od wieku zależy na młodym, ładnym wyglądzie. Często zapominamy, że twarz to nie jedyna nasza wizytówka – bowiem równie ważne są dłonie. Jedną z niezawodnych metod przywracania im młodości jest zabieg mezoterapii igłowej.

Czym jest Mezoterapia igłowa dłoni?

To metoda, od lat wykorzystywana w medycynie estetycznej, która wydłuża młodość i niweluje oznaki starzenia. polega na wstrzykiwaniu (przy pomocy igły i strzykawki lub też za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii albo rollera) odpowiednich dawek konkretnej substancji leczniczej (np. kwasu hialuronowego, silnych przeciwutleniaczy, czyli koktajlu witamin) bezpośrednio w wybrane miejsca. W zależności od stanu i wymagań skóry, ostrzyknięcie może więc poprawić jej nawilżenie, uzupełnić niedobory witamin i minerałów, pobudzić mikrokrążenie, zwiększyć napięcie i elastyczność skóry czy zredukować nawet głębokie zmarszczki.

Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Jeśli skóra naszych dłoni jest wiotka, a jej wygląd zdradza nasz wiek. Kuracja polega na wstrzyknięciu pod skórę tzw. „koktajlu”, w skład którego wchodzi m.in. kwas hialuronowy, retinol i witamina C. Substancje te są wstrzykiwane bezpośrednio do wnętrza skóry, dzięki czemu skutecznie odmładzają. Koktajle w ampułkach wykorzystywane w zabiegach mezoterapii są dobierane zależnie od rodzaju i natężenia problemów skórnych i głębokości zmarszczek oraz tego, czy zwiotczenia są intensywne. Zabieg polega na nakłuwaniu cieniutką igłą skóry co 0,5-1,5 centymetra. Zabieg jest krótki, a jego długość zależy od tego, jak duża powierzchnia mu podlega. Po ostrzyknięciu skóry wykonuje się jej masaż – dzięki czemu składniki zostaną równomiernie rozprowadzone. Przez około 6-72 godziny po zabiegu mogą być widoczne zaczerwienienia bądź obrzęki i ślady po kłuciu. Warto powtórzyć zabieg kilka razy, co 2-4 tygodnie. Koszt kuracji to kilkaset złotych. Mezoterapia igłowa wykonywana jest nie tylko w salonach kosmetycznych, ale też w centrach medycznych np. w centrum High-Med w Warszawie.