14 maja 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Mezoterapia i zabiegi kwasem hialuronowym

Mezoterapia i zabiegi kwasem hialuronowym to najpopularniejsze usługi z zakresu medycyny estetycznej, która cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Każdy bowiem chce jak najdłużej zachować młody wygląd, wygładzić rysy twarzy, pozbyć się zmarszczek. Zabiegi medycyny estetycznej to prosty i skuteczny sposób, by odjąć sobie lat. Czym charakteryzuje się mezoterapia i zabiegi kwasem hialuronowym?

Mezoterapia

Mezoterapia ma za zadanie poprawić stan i wygląd skóry, a także pomóc w pozbyciu się dolegliwości i chorób skórnych. Istnieje kilka technik wykorzystywanych do poprawy wyglądu cery za pomocą mezoterapii. – Tłumaczy pracownik reprezentujący Gabinet Stomatologii Mikroskopowej z Oleśnicy, którego specjalnością jest również medycyna estetyczna.

Do najpopularniejszych metod tego zabiegu należy mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzeniu pod skórę za pomocą drobnych igieł różnego rodzaju preparatów leczniczych i regenerujących. Substancje te dobiera się w zależności od potrzeb pacjenta i pożądanych efektów – mogą to być środki nawilżające, pobudzające metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, redukujące obrzęki, zaczerwienienia i cienie pod oczami czy odżywiające skórę. Na regeneracyjny wpływ mezoterapii wpływa nie tylko rodzaj dobranych środków, ale także sposób ich podania za pomocą licznych iniekcji. Już samo obstrzykiwanie pobudza procesy odbudowy tkanki skórnej i sprawia, że staje się ona bardziej napięta i odżywiona. Do zalet mezoterapii należy fakt, że jest to zabieg niechirurgiczny, a więc niewymagający użycia skalpela, co eliminuje ewentualne skutki uboczne i skraca czas rekonwalescencji.

Zabiegi kwasem hialuronowym

Aby uświadomić sobie skuteczność i możliwości zastosowania zabiegów kwasem hialuronowym, warto przyjrzeć się samej tej substancji. Kwas hialuronowy to bowiem związek naturalnie występujący w ludzkim organizmie i odpowiadający za wiązanie wody w tkance skórnej. Dlaczego zatem wykonuje się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego? Ponieważ z wiekiem jego ilość w organizmie systematycznie maleje, a skóra staje się mniej nawilżona i traci jędrność, następuje redukcja włókien kolagenowych. W  efekcie tworzą się nieestetyczne bruzdy i zmarszczki, kąciki ust opadają, a twarz sprawia wrażenie zmęczonej i pozbawionej blasku. Dlatego też zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym są tak skuteczne – za pomocą delikatnych iniekcji uzupełniają bowiem tkankę skórną o naturalną substancję przywracającą jej jędrność, wygładzającą i redukującą zmarszczki. Kwas hialuronowy wykorzystuje się również do wypełnienia i modelowania ust – nadania im pożądanego kształtu i podniesienia opadających kącików. Zabiegi tego typu pozwalają zatem szybko i bezboleśnie odmłodzić twarz i dodać jej blasku.