15 maja 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Metody wybielania zębów

Wybielanie zębów jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem w ramach stomatologii estetycznej. Każdy bowiem marzy o tym, żeby mieć białe zęby, na których nie będą widoczne żadne przebarwienia czy ciemne plamki. W gabinetach stomatologicznych najczęściej stosuje się 3 metody wybielania. Każda z nich pozwala na wybielenie zębów o kilka odcieni. Na czym polegają, tego dowiesz się z naszego artykułu.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Pierwszą z tych metod jest metoda nakładkowa. Jest ona skierowana przede wszystkim do tych pacjentów, którzy wolą samodzielnie wybielić swoje zęby w domu, niż poddawać się zabiegom w gabinecie. W tym celu pacjent zgłasza się do lekarza stomatologa w celu wykonania wycisków zębów, które pozwolą specjaliście na wykonanie indywidualnych nakładek. Dentysta dobiera też odpowiednią moc preparatu wybielającego, który przekazuje pacjentowi wraz z gotowymi nakładkami.

Gdy otrzymamy już gotowy zestaw do samodzielnego wybielania zębów powinniśmy go stosować przez okres około dwóch tygodni, każdego dnia nakładając na zęby nakładki wraz z preparatem wybielającym na około 4 godziny. Pierwsze efekty wybielania zębów tą metodą są widoczne już po jednym zastosowaniu, jednak do pełnego wybielenia konieczne jest kontynuowanie cyklu.

Wybielanie zębów przy użyciu lamp wybielających

Druga popularna metoda polega na wykonaniu zabiegu wybielającego bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym. Jej główną zaletą jest to, że do pełnego wybielenia zębów wystarczy tylko jeden bardzo prosty zabieg. Zaczyna się go od zabezpieczenia dziąseł i szyjek zębów oraz od pokrycia zębów specjalnym preparatem wybielającym. Następnie żeby naświetlane są diodowymi lampami wybielającymi, które emitując zimne światło o wysokiej częstotliwości przyspiesza działanie preparatu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bezpieczny dla szkliwa zębów i daje doskonałe rezultaty.

Laserowe wybielanie zębów

Trzecia metoda profesjonalnego wybielania zębów jest podobna do tej z użyciem lamp wybielających, jednak elementem przyspieszającym działanie preparatu wybielającego zamiast lampy jest laser.

Jak tłumaczy nam stomatolog z Centrum Stomatologicznego New-Dent w Lublinie: Zabieg wybielania z użyciem lasera jest obecnie najbardziej polecany. O jego przewadze nad np. wybielaniem przy użyciu lamp, decyduje skrócenie czasu naświetlania – cały zabieg trwa zaledwie godzinę, lepsze efekty wybielające oraz znacznie ograniczenie efektu nadwrażliwości zębów świeżo po wykonaniu zabiegu. Nasza klinika jest jedną z niewielu w kraju, która wykonuje zabiegi laserowego wybielania zębów.