odsysanie-tluszczu-z-brzucha
8 maja 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Metody usuwania tłuszczu z brzucha

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha to dla wielu osób wstydliwy problem. Każdy, kto nie może sobie z nim poradzić, powinien rozważyć skorzystanie z oferty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak wiedzieć, na które z nich najlepiej się zdecydować. Przedstawiamy metody na usuwanie tłuszczu z brzucha.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, także z brzucha. Jest metodą bezinwazyjną, którą można śmiało stosować jako alternatywę dla inwazyjnej liposukcji. Największą zaletą lipolizy iniekcyjnej jest fakt, że po przeprowadzeniu tego zabiegu pacjent nie jest wyłączony z codziennego funkcjonowania.

W lipolizie iniekcyjnej wykorzystywane są substancje aktywne, a mianowicie takie detergenty, jak deoksycholan sodu. Jego zadaniem jest skuteczne rozpuszczanie tłuszczu. Zniszczone w ten sposób komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg bezbolesny, którego efekty widać bardzo szybko. Najlepiej sprawdza się w przypadku osób z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Lipolizę można stosować zarówno na brzuch, jak i na biodra, bryczesy, fałdy na plecach i na wiele innych obszarów ciała – wylicza nasz rozmówca reprezentujący Klinikę Chęciński w Warszawie.

Liposukcja

Liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej, to kolejny sposób na usunięcie tłuszczu z brzucha. Jest to metoda operacyjna, do której wskazaniem jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Polega na nasączaniu okolic poddawanych odsysaniu specjalnym roztworem, zwanym roztworem Kleina, który nie tylko rozpuszcza tłuszcz, ale też działa przeciwkrwotocznie, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Po wprowadzeniu roztworu Kleina chirurg plastyk wykonuje drobne nacięcia skórne i odsysa tkankę tłuszczową za pomocą specjalnego urządzenia. Po wykonaniu tego zabiegu na ranki zakłada on pojedyncze szwy. Usuwa się je po 5-7 dobach, a od razu po operacji zakłada się pacjentowi ubranko uciskające.

Efektem liposukcji jest usunięcie lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, jak również modelowanie sylwetki. Niestety, ta metoda jest bardziej inwazyjna niż lipoliza, dlatego warto dobrze się zastanowić przed decyzją o jej wyborze.

Inne zabiegi modelujące brzuch

Poza wyżej wymienionymi metodami, można skorzystać też z innych sposobów na poprawę wyglądu brzucha. Jednym z nich jest plastyka brzucha, czyli korekta powłok brzusznych (można połączyć ją z liposukcją), zalecana szczególnie po ciąży lub po zrzuceniu wielu kilogramów.

Tłuszcz z brzucha można także wykorzystać do zabiegu lipofillingu. W tym przypadku z jego pomocą można wykonać powiększenie piersi, a jednocześnie wymodelować sylwetkę.